Nowy plac zabaw dla najmłodszych


27 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw przy Przedszkolu Nr 1 Wieruszowie.

W czwartek, 27 października o godzinie 10.30 przy Przedszkolu Nr 1 w Wieruszowie został oddany do użytku nowy plac zabaw. Przedszkolaki mają do dyspozycji bezpieczne dla nich nowe huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki i inne urządzenia do zabawy.
Już na godzinę przed zaplanowanym otwarciem na palcu przed Przedszkolem było gwarno i wesoło. W rytm muzyki wraz ze swoimi paniami nauczycielkami i opiekunkami bawiły się przedszkolaki z różnych grup wiekowych. Plac wokół Przedszkola był pięknie udekorowany balonami i papierowymi kwiatami.

Na uroczyste otwarcie nowego placu zabaw dyrektor Przedszkola Nr 1 w Wieruszowie Krzysztof Bezen w imieniu przedszkolaków i ich rodziców zaprosił władze samorządowe i wielu gości, przedstawicieli instytucji, z którymi współpracuje Przedszkole Nr 1.

Przybyli m.in.: Przewodniczący Rady Gminy w Wieruszowie Ryszard Olbromski, Burmistrz Wieruszowa Bogdan Nawrocki, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieruszowie Ewa Żóraw, kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Ostrycharz, dyrektorzy Przedszkoli z terenu Wieruszowa, panie bibliotekarki z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie: Irena Kowalczyk i Iwona Kępa, przedstawiciel WDK, rodzice, dziadkowie i wielu, wielu innych gości.

„Dzisiejszy dzień to radosne święto, mamy nowy, piękny plac zabaw przy naszym Przedszkolu. Czekaliśmy na tę chwilę od wielu lat, i dziś właśnie jest ten dzień. Dziękujemy władzom naszego miasta za realizację tego przedsięwzięcia na rzecz wychowanków Przedszkola, a także innych dzieci z tej części miasta. Świętujemy już w zasadzie trzy dni; we wtorek był odbiór techniczny obiektu, wczoraj podczas zajęć religii, nasz pracownik o. Norbert poświęcił plac zabaw, a dzisiaj mamy uroczyste otwarcie” – mówił Krzysztof Bezen dyrektor Przedszkola.

Dyrektor zaprosił też policjantów. Żałował, że nie przybyli, bo ma ogromną nadzieję, że nasi policjanci zwrócą baczną uwagę na ten piękny plac zabaw, na który UMiG wydał ok. 85 tys. zł. Ale warto było.
Dzieci gorąco dziękowały wszystkim, zwłaszcza ukochanemu panu dyrektorowi deklamując wierszyki i głośno wołając: ”Dziękujemy Panie Dyrektorze dziś bawimy się na dworze”.

„Jestem pierwszym rocznikiem, który ukończył to Przedszkole, ale to już było bardzo dawno. Mam nadzieję, że jeśli doczekam się wnuków, na tym placu też będą mogły się bawić. Życzę dzieciakom wspaniałych zabaw” – powiedział Przewodniczący RG Ryszard Olbromski.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, którego dokonały przedszkolaki przy pomocy Przewodniczącego RG i burmistrza wszystkie maluchy szturmem ruszyły na lśniące nowością huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki i inne urządzenia przygotowane z myślą dla Nich. Imprezę uwiecznił okiem aparatu i kamery Ilustrowany Tygodnik Powiatowy zaproszony na otwarcie placu zabaw. Zapewne wiosną, jak zrobi się ciepło z okien naszej redakcji będziemy słyszeć radosny śmiech i gwar przedszkolaków bawiących się na nowym placu zbaw.

Anna Świegot
Zapraszamy do obejrzenia filmu z otwarcia placu zabaw przy Przedszkolu Nr w Wieruszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Nowy plac zabaw dla najmłodszych

 1. zniesmaczony pisze:

  Drodzy rodzice ten plac zabaw to wielka ściema.
  Proszę zobaczyć plac zabaw w Mieleszynku .A tu taka pompa!.
  Może Panie dyrektorze trzeba było zaprosić Wojewodę ?
  Nie pomogą dobre chęci z g…na ,bata nie ukręci!
  Jak w mieście nie ma co otwierać ,to się otwiera plac zabaw,który powinien być
  w każdym przedszkolu,to jest XXI wiek.
  Mam pytanie do Pana Przewodniczącego Rady czy za czas pobytu na uroczystości
  wziął urlop bezpłatny?Czy był w pracy ?My mieszkańcy Wieruszowa płacimy wyższe rachunki za media !Może ten Pan w Gospodarce Komunalnej jest nie potrzebny?
  Gorąco proszę Panią redaktor Anne Świgot o zadanie pytania Panu Prezesowi
  Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieruszowie.To nie czasy komuny,że Kierownicy robili co chcieli w godzinach pracy.
  Czekam na odpowiedz!

 2. rozsądny pisze:

  Fajne kolorowe zdjęcia i widać dzieciaki jakie są zadowolone. To była impreza, którą zorganizowało sobie przedszkole, mogli zrobić dzieciakom uciechę np. z powodu, że z drzew lecą piękne kolorowe liście. Nie rozumiem kogo pan zniesmaczony chciał urazić i przywołać do porządku. Jak jest taki odważny to niech idzie na sesję rady miejskiej i zapyta wprost pana przewodniczącego i pana burmistrza o nurtujące go problemy, a nie pisać anonimowo i wyręczać się gazetą. Gazeta ma za pana wszystko zrobić? Albo iść do pana przewodniczącego razem z panią redaktor? O tak właśnie niech pan zrobi. Proszę iść na sesje, jest przewidziany punkt w którym wszyscy mogą zabrać głos albo poprosić panią redaktor i pójść razem. A czy oprócz tego że samorządowiec był w godzinach pracy na imprezie przedszkolaków, którzy mają naprawdę fajny plac zabaw nie zauwazył pan przypadkiem też jak pewien uczeń miejscowego liceum zamiast być prawdopodobnie w tym czasie na zajęciach w szkole robił zdjęcia i materiał do pewnej gazety, nie do tej, zdaje się do innej, bo z tej gazety był kto inny. Czy w tym przypadku też czuje się pan zniesmaczony? To co może pani redaktor ma iść do pana dyrektora Matyi zapytać się o to?

 3. zniesmaczony pisze:

  Człowieku mylisz dwie sprawy ,które poruszyłem .
  1.Jeśli nie byłeś na placu zabaw w Mieleszynku to pojedz i zobacz jakie tam są urządzenia dla dzieci.
  2.Po to redakcja udostępnia forum żeby ludzie ,mogli się wypowiadać
  3.Ja tylko zadałem pytanie /
  4.Pan Przewodniczący jest osobą publiczną ,bierze dodatek funkcyjny-niemały
  5.Żeby dzieci mogły się bawić ,nie jest potrzebny spuzniający się Burmistrz czy Przewodniczący R.N.
  6.Jeśli był na urlopie bezpłatnym ,mógł być.jeśli był w godz.pracy ,to obowiązuje Go Kodeks Pracy.Tym bardziej ,że jest osobą zaufania publicznego.
  Uderz w stół ,a nożyce się odezwją.

 4. rozsądny pisze:

  Pracodawca ma obowiązek udzielić wolnego na czas pełnienia funkcji radnego np. sesja, komisja , ale nie musi wyrażać zgody na branie udziału w uroczystościach i imprezach. Inaczej jest to nadużywanie pełnienia zaszczytnej funkcji. Może pan przewodniczący miał wolne, chociaż nie widzę nic złego, mógłby jednak brać udział w otwarciu placu zabaw wiceprzewodniczący który jest na emeryturze. Może jest słuszny w pewien sposób zarzut zniesmaczonego?!

 5. anonim pisze:

  Sprawdziłem na ugazeta tam pod art. o placu zabaw nie ma żadnego komenmtarza, a kto je pisze to wiadomo, daje redakcji do zrozumienia że wam ktoś tutaj mąci i wy chyba wiecie kto. on wam zazdrosci, musi chyba mu się gorzej powodzić bo juz zaczyna uderzać

 6. fajny macie portal pisze:

  pozdrawiam redakcję tygodnika 🙂

 7. nauczycielka pisze:

  Celem tej uroczystości bylo zorganizowanie ładnej imprezy dla przedszkolaków i zapewnienie wesołej zabawy, która wywoła uśmiech na dziecięcych twarzach.