Pszczółki Witają Wiosenne Słońce

22.03.2012r. (czwartek) dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie z grupy ,,Pszczółek” (2 i 3 latki) wraz z rodzicami witały wiosenne słoneczko podczas zajęć otwartych pt. ,,Święto koloru żółtego”.

W Przedszkolnym Dniu Słońca przedszkolaki i ich rodzice przybyli ubrani w żółte stroje do sali przedszkolnej udekorowanej w barwy słonecznego koloru . Wszyscy uczestniczyli w montażu poetycko – muzyczno – ruchowo – zabawowo – plastycznym przygotowanym i prowadzonym przez wychowawczynię grupy, mgr Urszulę Kołodziejczyk. Oj, działo się, działo… Były wiersze i piosenki, których autorką tekstu była prowadząca zajęcia, zabawy ruchowe do piosenek ludowych, lepienie z żółtej plasteliny, taniec kurczątek, ozdabianie kurczaczków żółtym piaskiem, robienie stworków z cytryn i bananów, zabawa w kole z chusteczką (oczywiście żółtą), malowanie palcami żółtą farbą. W zabawach czynnie brał udział również dyrektor przedszkola, mgr Krzysztof Bezen.

Dzieci już zawsze będą pamiętały jak wygląda kolor żółty i co jest żółtego koloru. A najbardziej to, że żółte jest słoneczko, które świeci nam coraz mocniej. Będziemy mogli wreszcie bawić się na nowym placu przedszkolnym, na naszych pięknych ogrodowych zabawkach.

Kołodziejczyk Urszula

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.