Bezpieczniej na „Drodze strachu” nr 4704E

„Życie i zdrowie ludzi jest wartością najwyższą, nikt tych wartości pod żadnym pozorem nie może lekceważyć. Argumenty ekonomiczne i inne nie mogą stanowić przeciwwagi dla zdrowia i życia ludzkiego.” Przypominamy słowa radnego Piotra Morty wypowiedziane podczas debaty na temat bezpieczeństwa na drodze powiatowej nr 4704E zorganizowanej w Starostwie przez tegoż radnego.

Determinacja i kolejne rozpaczliwe apele radnego Piotra Morty sprawiają, że na „drodze strachu” w Teklinowie jest coraz bezpieczniej. Interpelacje z dnia 10 października 2011 r. i z 3 września 2012 r., których fragmenty kolejno przypominamy;

I interpelacja„…W imieniu dzieci z Teklinowa uczęszczających do Zespołu Szkół nr 2 i ich rodziców oraz wszystkich użytkowników drogi powiatowej, uprzejmie proszę Starostę Powiatu Wieruszowskiego o wykonanie w trybie natychmiastowym, bez zbędnej zwłoki, przed zimą, „wysepki autobusowej” w Teklinowie. Wykonanie „wysepki” wraz ze stosownym oznakowaniem poziomym i pionowym przejść dla pieszych w sposób zdecydowany poprawi bezpieczeństwo dzieci w drodze ze szkoły do domu….”

II interpelacja„…uprzejmie proszę Starostę Powiatu Wieruszowskiego o wykonanie w trybie natychmiastowym, bez zbędnej zwłoki, oznakowania poziomego i pionowego przejścia dla pieszych w obrębie przystanku autobusowego w Teklinowie. Ponadto proszę o wyznaczenie przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Wieruszów-Mirków-Teklinów przed skrzyżowaniem z drogą powiatową 4704E. Poprawi to w sposób zdecydowany bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły….”

pozwoliły osiągnąć częściowy sukces.

W obrębie przystanku autobusowego przy skrzyżowaniu dróg powiatowych w Teklinowie Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie na drodze nr 4704E zamontował barierki łańcuchowe zabezpieczające wysiadających z autobusu. Miejsce wysiadania utwardzono destruktem. Wyznaczono przejście dla pieszych znakami poziomymi P-10 oraz pionowymi D-6, T-27 Agatka. Niestety, nie wyznaczono przejścia dla pieszych na drodze powiatowej 4705E w okolicach skrzyżowania, argumentując brakiem chodników w tymże ciągu komunikacyjnym. Nasuwa się pytanie, dlaczego Zarząd Dróg, chodników nie wykonał? Jak widać, zasada, o której piszemy na wstępie dla starosty i Zarządu Dróg Powiatowych jest mało istotna, a szkoda, gdyż ich wynagrodzenia pochodzą z pieniędzy podatników.

Redakcja

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aktywista
9 lat temu

Morta na prezydenta!Ciekawe jakby ten pan był starostą co by było?