Konrad Kuźnik szóstym zawodnikiem w Polsce wśród młodzików SŁUBICE, 29-30.09.2012r.

W sobotę(29.09) i w niedzielę (30.09) w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce, czyli Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego.

Możliwość wystąpienia w śród najlepszych wywalczył już wcześniej (uzyskując minimum kwalifikacyjne) jeden z zawodników trenujących w Wieruszowie. A mianowicie Konrad Kuźnik uczeń Gimnazjum w Czastarach, który trenuje pod okiem trenera Jarosława Urbaniaka.

Konrad biega, biegi krótkie i skacze w dal. I to właśnie skoku w dal uzyskał minimum kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski. W Finale uzyskał wynik 5.98, co dało mu ostatecznie 6 miejsce w Polsce w kategorii młodzików.

Konrad startował również, wraz z zawodnikami MULKS MOS Sieradz w sztafecie

4 x 100m, w składzie: Konrad Kuźnik, Tomasz Wysota, Przemysław Jakubowiak i Wiktor Gołąbek.

Sztafeta uplasowali się na 4 miejscu, przegrywając brązowy medal jedynie 0,03s z sztafetą UKS Tempo Przemyśl.

Konrad Kuźnik to już drugi, po Łukaszu Gołąb zawodnik z Powiatu Wieruszowskiego, który w tym roku zajmuje wysokie miejsce w Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.

JU.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.