Przedszkolne Święto Drzewa w Leśnictwie Mieleszynek

Od kilku lat 10 października w Polsce obchodzony jest jako Dzień Drzewa. Święto to realizowane jest przez stowarzyszenia ekologiczne, placówki edukacyjne i nadleśnictwo. W ramach tego dnia prowadzona jest akcja sadzenia drzew i edukacja w zakresie ich ochrony i działań ekologicznych.

Z okazji Dnia Drzewa 3 i 4-latki z grup przedszkolnych: ,,Biedronki”, ,,Motylki” i ,,Pszczółki” z Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie wraz z wychowawcami i personelem przedszkola postanowili przyjrzeć się drzewom uważniej, bo to w końcu największe rośliny na świecie.

Święto Drzewa obchodziliśmy podczas wycieczki do lasu w Leśnictwie Mieleszynek, gdzie dojechaliśmy autokarem. To tutaj tato naszej przedszkolaczki Ani, pan Jarosław Tomczak, pracuje jako leśniczy. I to właśnie on był naszym przewodnikiem po lesie i edukatorem. Dzieci poznały dzięki panu Jarosławowi drzewa liściaste i iglaste w lesie, wiek drzew, barwy ich liści i zapachy lasu. Mogły obserwować pracę mrówek w mrowisku, przyjrzeć się grzybom jadalnym i trującym oraz różnym roślinom leśnym. Pan Tomczak zapoznał dzieci z mundurem leśniczego. Było również śpiewanie piosenek i elementy gimnastyki. Do przygotowanych koszyczków dzieci przedszkolne zebrały jesienne dary leśne, które wzbogacą przedszkolne kąciki przyrodnicze.

Na zakończenie pan leśniczy podarował przedszkolakom płytę CD ,,Jaki to ptak?” z nagraniem ptasich głosów. Dzieciom wizyta w lesie i opowiadania pana Jarka bardzo się podobały. Może za rok znów uda nam się odwiedzić las…a tymczasem posłuchamy nagrań z darowanej płyty i przypomnimy sobie relaksujące miejsce jakie odwiedziliśmy, czyli las.

Kołodziejczyk Urszula

Zdjęcia : Daria Burzała

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.