Jasełka w ,,Pszczółkach”

W Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie 17 grudnia 2012r. narodzonego Jezusa powitali podczas przedstawienia jasełkowego rodzice i przedszkolaki z grupy ,,Pszczółek” (3-4 latki).

Aktorzy- rodzice przedszkolaków – występowali w jasełkach w samodzielnie przygotowanych ślicznych strojach, w następującej obsadzie: aniołowie, bałwanki, Zima, Maryja i Józef. Przedszkolaki aktorsko grały role dzieci przychodzących powitać Jezusa. Inscenizacja przebiegała pod kierownictwem i według scenariusza napisanego przez wychowawczynię grupy Urszulę Kołodziejczyk.

Dzieci dzięki Jasełkom zapoznały się z bożonarodzeniowymi tradycjami polskimi, wydarzeniami biblijnymi i wczuły się w radosny nastrój oczekiwania na przyjście Jezusa. Nie zabrakło oczywiście kolęd wprowadzających wszystkich w klimat świąteczny, na który wpływ miały również scenografia, stroje, zapach prawdziwego sianka i rekwizyty wykorzystane podczas jasełek.

W historii przedszkola istniała dotąd tradycja wystawiania jasełek, teatrzyków, którymi odbiorcami byli rodzice, a wykonawcami dzieci. Od tego roku szkolnego nastąpiły zmiany. Rodzice również angażują się w teatrzyki i wykonują to rewelacyjnie. To już po raz drugi w tym roku szkolnym rodzice ,,Pszczółek” brali udział w przedstawieniu dla dzieci. Wychowawczyni dziękuje rodzicom za zaangażowanie i współpracę oraz miłą i rodzinną atmosferę spotkań i te wspaniałe uśmiechy! A wszystko to dla naszych kochanych dzieci…

Kołodziejczyk Urszula

Foto: Kołodziejczyk Urszula, Burzała Daria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.