„Polak Mały w przedszkolu i żłobku. Dostępność opieki – jakość edukacji”

Po niespełna dwóch latach funkcjonowania USTAWA z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 odbyła się w Pałacu Prezydenckim 27 lutego Debata Publiczna pt. „Polak Mały w przedszkolu i żłobku. Dostępność opieki – jakość edukacji”. Pan Prezydent RP – Bronisław Komorowski wraz z Małżonką zaprosili do pałacu Prezydenckiego przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych (NGO’s), rodziców, nauczycieli przedszkoli i żłobków aby wspólnie dyskutować o jakości edukacji i dostępności opieki na najmłodszymi obywatelami naszego kraju. Współorganizatorami debaty byli Rzecznik Praw Dziecka i Fundacja Rozwoju Dzieci im. Amosa Komeńskiego w Warszawie.

Zarówno w uroczystym podpisaniu wspomnianej „ustawy żłobkowej” w 2011 roku jak
i w debacie brała udział Henryka Sokołowska – Prezes SIKOS i Członek Zespołu Doradczego Rzecznika Praw Dziecka, na wniosek której zaproszony do udziału w debacie został również Pan Krzysztof Bezen – Dyrektor Publicznego Przedszkola Samorządowego w Wieruszowie.

Tegoroczną debatę otworzył Pan Prezydent, który wyraził ogromne zainteresowanie rozwiązywaniem problemów opiekuńczych i edukacyjnych najmłodszych. W debacie udział również wzięli Pani prof. Teresa Vasconcelos z Portugalii, Minister Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka, Prezes Fundacji Rozwoju Dzieci im. A. Komeńskiego Teresa Ogrodzińska oraz Pani Monika Rościszewska – Woźniak przedstawiciel Instytutu Komeńskiego. Dobre praktyki prezentowali samorządowcy z Dobrzynia, gminy Mrozy, Siedlec i Urzędu Marszałkowskiego z Małopolski. Nasi przedstawiciele oprócz wiedzy i cennych informacji przywieźli pozdrowienia od organizatorów dla dzieci z przedszkola z Stowarzyszenia Integracyjnego KOS i uczestników WTZ. Pozdrowienia przekazała też Pani Prezydentowa dla wszystkich dzieci z Powiatu Wieruszowskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.