Jedyneczkowe ,,Pszczółki” i bezdomne zwierzątka

Zima to specyficzny czas, gdy możemy uczyć naszych najmłodszych tego, by pamiętali o tych, którzy nie potrafią się o siebie upomnieć- o zwierzętach. Szczególnie – psach, kotach – nieodłącznych przyjaciołach człowieka.

W Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie zakończyła się akcja zorganizowana przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu ,,Ciepły koc w zimową noc”, której koordynatorką i inicjatorką na terenie przedszkola była Urszula Kołodziejczyk. Celem akcji było zebranie darów (kocy, artykułów spożywczych, smyczy, misek, itp.) na potrzeby schroniska. Dzięki akcji dzieci uświadomiły sobie, że zwierzęta to istoty, które odczuwają ból i cierpienie, dowiedziały się jak należy właściwie traktować zwierzęta i dbać o nie. Akcja na rzecz zwierząt została zorganizowana na terenie przedszkola po raz drugi w historii naszej placówki (poprzednia w ubiegłym roku szkolnym).

W tym roku ogółem zebrano 199 kg karmy!!!

W akcji wzięli udział rodzice następujących dzieci:

z grupy ,,Pszczółek” (3-4 latki):

Granek Wiktorii,

Grzesiak Dominika,

Jaroch Tatiany,

Kopij Roksany,

Krysiak Julii,

Moga Hanny,

Ostrycharz Szymona,

Sierszeń Majki,

Stasik Ludwika,

Winkowskiego Bartosza

oraz z grupy ,,Misie” (5 latki):

– Zuzanny Japińskiej.

Dziękuję wszystkim rodzicom za udział w zbiórce, za każdy gest życzliwości wobec zwierząt bezdomnych. Szczególne podziękowania należą się paniom: Ewelinie Jaroch (mamie Tatiany) i Magdalenie Kopij (mamie Roksany), które dostarczyły na rzecz zwierząt do przedszkola blisko 150 kg artykułów spożywczych, koce i kołdry oraz akcesoria dla psów. Panie okazały się wielkim zaangażowaniem oraz ciepłym, wspaniałym sercem.

Dary zostały dostarczone do Kaliskiego Schroniska, a uczestnicy akcji otrzymali podziękowania od schroniska i przedszkola, w formie dyplomów i upominków.

Dary, na prośbę rodziców dzieci nadal można dostarczać do przedszkola- akcja potrwa do końca czerwca.

Przedszkolne ,,Pszczółki” oprócz uczestnictwa w wyżej opisanej akcji od roku są opiekunami wirtualnymi psa GONZO ze schroniska, na którego konto co miesiąc, dzięki ofiarności rodziców, wpłacana jest drobna kwota pieniężna.

Mamy nadzieję, że akcja pomagania zwierzętom bezdomnym na stałe zagości w tradycji naszego przedszkola i za rok dołączą do niej również inne grupy przedszkolne.

Kołodziejczyk Urszula

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.