Pisaneczki kuchareczki

W piątek 22 marca 2013r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie w grupie ,,Pszczółek” (3-4 latki) odbyły się warsztaty wielkanocne pt. PISANECZKI KUCHARECZKI z udziałem zaproszonych rodziców przedszkolaków.

Najpierw przybyli goście obejrzeli część artystyczną w  wykonaniu dzieci, której tematyką była wiosna i Wielkanoc. Potem rodzice przeprowadzili quiz dla dzieci dotyczący wiedzy o jajkach i kurach. A następnie  wszyscy przystąpili do ozdabiania jaj – z wykorzystaniem artykułów i przypraw kuchennych. Powstały piękne, kolorowe, niespotykane pisanki. Zobaczcie sami!!!

Podczas warsztatów wykorzystano kaszę, którą malowaliśmy farbami, zabarwiony ryż, ziarna pieprzu i ziela angielskiego do wykonania baranka, metodę decoupage z wykorzystaniem serwetek kuchennych z nadrukiem. Rodzice i dzieci wykazali się w dużym stopniu własną kreatywnością i talentem artystyczno- estetycznym.

Spotkanie przygotowała i prowadziła wychowawczyni grupy- mgr Urszula Kołodziejczyk, która dziękuje rodzicom za przybycie, wspólne spędzenie czasu w atmosferze wiosenno- świątecznej i zaangażowanie oraz miłą atmosferę.

Kołodziejczyk Urszula

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.