Rafał Przybył: Kiedyś jej groził, dziś rzucił się do gardła Redaktor Naczelnej ITP

W dniu dzisiejszym, 13 marca 2013 r., Rafał Przybył, Redaktor Naczelny gazety Łącznik i portalu „tugazeta” zaatakował Redaktor Naczelną Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego chwytając ją oburącz za gardło i dusząc.

Dzisiaj rano, na portalu „tugazeta” państwa Rafała i Urszuli Przybyłów po raz kolejny pojawiły się wulgarne i chamskie insynuacje pod moim adresem. Nie pierwszy raz w komentarzach pseudo-anonimowi „internauci” stosują prostackie aluzje i prymitywne złośliwości, aby zdezawuować moją osobę.

W dniu dzisiejszym poszłam w towarzystwie osób z redakcji ITP do redakcji „Łącznika” z prośbą o usunięcie szkalujących mnie wpisów i aby od administratorów strony zażądać zaprzestania ataków na moją osobę. Lecz Rafał Przybył nie miał żadnej ochoty na rozmowę – w jej trakcie rzucił mi się do gardła.

W lipcu ubiegłego roku na portalu internetowym www.powiatowy.pl pojawiły się pod moim adresem wpisy zawierające groźby. O ile Rafał Przybył nie ma nic przeciwko obrażaniu mnie na swoim portalu, ba! nawet potrafi umiejętnie podkręcać atmosferę. Oto co pisał na mój temat:

„(…)będziesz nosem z gardła oddychała podła babo!”.

Czy zrównoważony człowiek rzuca się kobiecie do gardła? Chyba nie. Ale zrównoważony człowiek nie pisze też, jak napisał Rafał Przybył:

„(…) Bądź ostrożna małpo. Ja nie mam nic do stracenia”, „(…) Źle skończysz”, „Nawet się nie spodziejesz jak sie w lesie zadziejesz.(…)” , „(…)To się od wczoraj rozgladaj. Ja ci dobrze oddam”, ”(…) Niech mistrz twój chociaz przezyje(…)módl się o swoje bezpieczeństwo”. (pisownia oryginalna). To tylko niektóre groźby, jakie skierował Rafał Przybył pod moim adresem.

Prokuratura ustaliła IP autora wpisów – okazało się, że pochodzą z komputera, z którego korzysta Rafał Przybył, a on sam, składając zeznania na policji, przyznał się, iż był ich autorem. Ich treść uzasadniał swoim „stresem”.

Pytanie czy tenże „stres” powoduje, że rzuca się ludziom do gardła? Jak daleko Rafał Przybył gdy „się zestresuje” może się posunąć? Czy wieruszowska policja wyciągnie odpowiednie wnioski, po jego dzisiejszym zachowaniu, nim dojdzie do większej tragedii?

Nie jestem pierwszą i jedyną osobą, która jest atakowana na tym portalu. Nie jedną osobę za jego pomocą próbowano zniszczyć.

Do tej pory sądziłam, że Rafał Przybył byłby zdolny do realizacji gróźb, którymi się niegdyś posłużył. Dziś mam tego pewność, i dziękuję Bogu, że nie poszłam tam sama. W związku z zaistniałą sytuacją złożyłam zawiadomienie na policji oraz powiadomię inne organy nadzorujące wieruszowską komendę, gdyż odnoszę wrażenie, że może go ona darzyć zbytnią poufałością i pobłażliwością, przez co może czuć się bezkarnie.

Anna Świegot

Redaktor Naczelna

Wydawca

Ilustrowany Tygodnik Powiatowy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

78 odpowiedzi na „Rafał Przybył: Kiedyś jej groził, dziś rzucił się do gardła Redaktor Naczelnej ITP

 1. Redakcja pisze:

  Panie Rafale Przybył proszę nie zaśmiecać tego portalu

 2. Logicznie myślący pisze:

  Pani Aniu!
  Ja się nie dziwię temu „panu”, bo najpierw był „chłopcem na posyłki” dla cynicznych wieruszowskich cwaniaków, którzy go wykorzystywali do własnych celów – a kiedy stał się niepotrzebny – został ich ukochanym „chłopcem do bicia” – taki człowiek, zgodnie z nauką psychologii, może mieć takie nieobliczalne odruchy. Ten „pan” mało co rozumie, a jako naczelny tak „poczytnego” pisma powinien wiedzieć, że: „prawda zawsze zwycięża” i warto w nią inwestować jak to robi Tygodnik, choć bardzo często z tego powodu cierpi, tak jak Pani.
  Jeżeli to prawda, co Pani pisze, to postępowanie tego „pana” jest patologią od której włos się na głowie jeży. Czuję niesmak i mam lekkie uczycie mdłości, ale to normalna rzecz – na widok takiej nikczemności i patologii w przesadnym stężeniu reakcją musi być mdlenie żołądka.
  Myślę, że ten „pan” odczłowieczył się już do imentu.

  • Anna Świegot pisze:

   Tak, piszę prawdę, zresztą działo się to w obecności osób, z którymi udałam się do tej redakcji. Dziękuję za wsparcie. W tej sprawie poczynię wkrótce kolejne kroki. Nie mam sobie nic do zarzucenia, w mojej gazecie piszę i chcę nadal pisać prawdę oraz bronić jej w każdy możliwy sposób.

   • Logicznie myślący pisze:

    Serdeczne dzięki za informację oraz za odwagę i uczciwość w realizacji misji jaką pełni Pani pismo.

 3. Psycholog pisze:

  Przejawem niskich lotów mózgowych zawsze jest agresja.

 4. Monika pisze:

  Pani Redaktor głowa do gór
  y wszscy normalni ludzie są z Pania

 5. Kliczko pisze:

  Do dziś myslem ze ten facet reprezentuje jakś poziom
  a to tylko damski bokser. Niech sie zmierzy ze mną

 6. Branżowy pisze:

  Jeśli to prawda to mam nadzieję, że wobec tego pana zostaną wyciągnięte konsekwencje. To, że ktoś jest dziennikarzem, czy nawet redaktorem naczelnym nie gwarantuje bezkarności. Dlatego sądzę, że konfliktem ITP kontra Łącznik powinna zająć się prokuratura. Zanim dojdzie do nieszczęścia. Jak widać daleko do niego nie jest…

  • zc pisze:

   Dodam jeszcze że ci co powierzyli mu kierowanie redakcją powinni pokazać mu gdzie jest jego miejsce.

 7. Lobo pisze:

  wg mnie ten „człowiek” nie jest w pełni zrównoważony. Agresja, nienawiść, ataki…to zdaje się jego żywioł.

 8. taka jedna pisze:

  wszystko rozumiem, ale nie potrafię zrozumieć, po co Pani tam poszła. Na wzajem obrażacie się i rzucacie spekulacje na portalach internetowych swoich gazet.

  • Lobo pisze:

   przeczytaj artykuł, jest w tekście.

  • Uczeń pisze:

   Tu się kłania umiejętność czytania ze zrozumieniem. Ciekawe, którą szkołę podstawową i gimnazjum „taka jedna” kończyła.

 9. xxx pisze:

  Niech sie Pani trzyma dzielnie i nie popuszcza bandyckim odruchom.Dobra rada.W dniu jutrzejszym zawiadomienie o przestępstwie obdukcja koniecznie.O resztę niech Pani zapyta Jerzego.Tak oto zielone ludki zmiękczają głowę swoim ludziom.

 10. taka jedna pisze:

  słuchajcie, prawdziwa cnota krytyki się nie boi, i dalej nie rozumiem po co poszła.

  • piesogrodnika pisze:

   To znaczy ze jesteś niekumata ale niem czasu aby ci tłumaczyć bo pewnie i tak nie skumasz !

 11. brutal pisze:

  potwierdzam że ten facet klamie notorycznie historie jego sa wymyslone albo b. mocna zniekształcone on nie potrafi przekazać faktycznego stanu sytuacje dopasowuje pod siebie pora sie leczyć kolego
  ps. a z tym oczernianiem to radziłbym ci zaprzestać bo pałka moze sie przegiąć

 12. dajmleko pisze:

  czy ten damski bokser nie powinien być w areszcie czy my tu mamy policje czy towarzystow wzajemnej adoracji ?

  • ubezpieczyciel pisze:

   no to pan z łoncznika ma nie mały kłopocik moge się zalozyc ze trafi najpierw na wariograf a potem do uzdrowiska nad wartą w najlepszym układzie / bo może jechać nieco dalej na orzechową.

   • wier2 pisze:

    facet ma tak narąbane pod czachą ze obawiam sie ze rzaden awrjograf nie odda prawdziwego wykresu zresztoą napewno mysli ze to użadzenie uda mu sie oszukac jak ludzi. pora p. rfale iśc do marketu połorzyć łeb na wdze i wcisnąc „burak” bo chyba „prostak cham bandyta bokser damski oszust kłamca.itp itd” takih kodów nie mają. mysle ze wieruszów odethnie od rafala p. to bylo spokojne miasto a on zrobil cyrk. wstyd mi za niego mysle ze orzechowa to odpowiednie miejsce dla niego chociarz powinięn tam sie znaleźć dużo wczesniej no ale pózno niz wcale

 13. Franciszek pisze:

  Mamy nowego papieża i tym sie cieszmy. Proponuje ugodę dla obu stron, wierzcie mi to bedzie najzdrowsze rozwiazanie dla obu gazet a nie skakanie sobie do gardeł. Zapomnijcie o przeszłości i podajcie sobie rękę, bo zanim sie obejrzycie Wasze dzieci staną sie dorosłe a Wy będziecie dziadkami. Czas tak szybko leci ze szkoda na kłótnie go tracić. Ta refleksja obie strony pozdrawiam

 14. jacyków pisze:

  Co na to wszystko ojciec Ludwik?

 15. Anonim pisze:

  Pani AAnno chcemy wiedziec po co Pani tam poszla? Zostawila Pani tam co, czy chciala zostawic a moze chciala dostac?

  • Uczeń pisze:

   Nie nauczyli „Anonima” czytać ze zrozumieniem. Trzeba wrócić się do szkoły podstawowej po nauki.

 16. jacyków pisze:

  Pogódździe się i razem tworzcie gazetę! Proponuje stworzyć „Łącznik powiatowy”. Paulini odprawią za was mszę, a jak dacie więcej mamony to Franciszek odprawi

 17. piesogrodnika pisze:

  Kiedyś dawałem reklamy do tamtej redakcji ale już nigdy tam moja reklama się nie pojawi . Nie będę wspierał gościa który ma bandyckie zapędy. Apeluję też do innych reklamodawców o to samo

 18. jacyków pisze:

  Dejta wszyscy na mszom świentom. Może bydzieta mieli wincej reklam

  • piesogrodnika pisze:

   Nie pajacuj !

   • małgorzata33 pisze:

    to jakiś zwyrodnialec! pani Aniu czy on podał was do sądu z panem Jerzym? prosze o tym napisać. prosze też złożyć zawiadomienie na kondzika on się podpisuje imieniem i nazwiskiem wiadomo o kogo chodzi. prosze sie nie poddawac i doprowadzić sprawe do końca bo oni p. nie daja spokoju i tak. współczuję pani.

 19. korektor pisze:

  … jak ktoś ciebie złapie za gardło i trochę podusi lub da pięścią w buźkę to możne zmądrzejesz. To nie jest pranie brudów tylko ujawnienie zamiarów przestępczych czy też nawet bandyckich tego pana i czas to przerwać.Opinia publiczna ma prawo wiedzieć co to za persona tym bardziej że działa w sferze mediów. Mam jednak wrażenie że nie za długo bo wszyscy się od tego pana odwrócą a zwłaszcza reklamodawcy a wtedy zbańczy. czego mu z całego serca życzę !!!! Reklamowanie się u przestępcy nie jest w guście bo psuje opinie reklamodawcy.

 20. korektor pisze:

  Coś mi się wydaje, że pan Patryk zaczyna się martwić o dochody z tej gazetki reklamowej !!!

 21. marynarz pisze:

  Hej tam !!! hej !!! na Łączniku , pamiętajcie ostatni gasi światło !!!

 22. mecenas pisze:

  Czyżby pani urosła do roli adwokata diabła ?

  • taka jedna pisze:

   Poza tym mam wrażenie że wywołanie tego kiepskiego tematu ma służyć tzw nabijaniu wejść na stronę www itp by wskazać reklamodawcom, iż czytają was miliony;))

   • mecenas pisze:

    Niech sobie pani to tak tłumaczy , możne to pani poprawi humor.

   • mecenas pisze:

    Swoja drogą to dobry pomysł pewnie jak to przeczytają to to zrobią !

    • mediator pisze:

     zorientowany zapomniałes dodać że p. Jurek nigdy nie miał nic przeciwko imprezie bieg rzeką Prosną tylko aby odbywała się zgodnie z prawem, była legalna i organizatorzy posiadali wszystkie stosowne zezwolenia.

     • Alojzy pisze:

      To mamy w Wieruszowie obok dobrego i złego policjanta dobrego i złego dziennikarza. Nawiasem to żart z mojej strony. Mamy do czynienia z art. 223 k.k. i pojęciem „czynnej napaści” a dodatkowo napaści na dziennikarza za co można dostac wyrok conajmniej 3 lat a jesli dojdzie do nowlelizacji prawa prasowego to napaśc na dziennikarza będzie traktowana jak na funkcjonariusza publicznego i objęta karą do 10 lat więzienia. Kara więzienia przewidywana jest już za goźbę a nie dopiero za jej wykonanie. Mnie nurtuje jedna sprawa, o tym że redaktor z lącznika nie trzyma emocji na wodzy mówi się od dawna, czy prędzej czy później doszłoby do takiej sytuacji i albo byłaby to redaktor nacz. itp albo ktoś inny. Nalezałoby zwrócic się do rady etyki mediów i przedstawić nieetyczne zachowanie dziennikarza bezpłatnej gazety. Dziennikarz nie może nikomu robić krzywdy, myślę że p. red. poda świadków, którzy tej krzywdy doznali od w/w. Dobrze że macie nagranie bo w momencie jak panią dusił musiał też coś mówić, zazwyczaj tak postępują przestępcy np. „zabiję cię kur…o” lub podobnie. To ważne żeby świadkowie to potwierdzili co wtedy słyszeli. Nawiasem mówiąc myślę że ten pan ma już pozamiatane, ale powtarzam to było tylko kwestią czasu, bo na to zanosiło sie od dawna. Życzę wytrwałośći i powodzenia.

 23. observator forum pisze:

  Obserwuje obydwa portale i zauważam niesamowity wzrost kultury słowa pisanego. Co prawda w tej redakcji koło sklepu monopolowego z pewnością z trudem przechodzi im przez klawiaturę słowo Pani / Pan ale jest poprawa . Nie wiem co będzie jak odwiedzą sąsiadów parę razy ale zobaczymy.

 24. Pomiot pisze:

  Wzruszająca historia i taka „z jajem”, wreszcie coś się dzieje! Na pewno ilość odsłon jednej i drugiej strony wzrośnie! Takie prostackie aluzje i prymitywne złośliwości tylko podnoszą oglądalność.
  małgorzata33 – wzorcowy komentarz: zadysponowane, co kto ma zrobić i na kogo co złożyć – jestem pod wrażeniem – gdybym szukał doradcy, to już wiem, kogo wybiorę!

  Warto też wiedzieć, że Rychu zna gościa i żyje w oderwaniu od rzeczywistości…
  Trzeba także podkreślić, że prawdziwa cnot…a krytyki się nie boi!

  Ogólnie jest dobrze, ba, wręcz wspaniale!

 25. Behemot pisze:

  Właśnie – mamy nowego papieża i tym się cieszmy, bo to jest dla nas sprawa wagi najwyższej. Czymże jest bowiem życie człowieka wobec wieczności!
  Nowy papież być może nawet załatwi nam sprowadzenie świętego wraku i podzielenie go na relikwie po jednej dla każdej parafii (sprzęt był wszak dość wiekowy i części mechanicznych dla każdego wystarczy).
  To są ważne sprawy.
  Mało: to są sprawy wagi najwyższej dla każdego z nas: papież, święty wrak, rekolekcje wielkopostne, święta wreszcie.
  A czy Ty sprawdziłeś już jakie dziecię twoje na rekolekcjach wielkopostnych nauki pobrało (wszak ze trzy dni chyba szkoły na nauki rekolekcyjne poświęcają)? Czy serce Twoje do świąt już szykuje się z troską i miłością?
  Smutne to, lecz nikt tu o Wielkiej nocy nie wspomina! Ludzie już czas brać pożyczki świąteczne – na słupach już jajeczne ogłoszenia wiszą. Trzeba wszak godnie – podkreślam – godnie te święta obchodzić, a jak jedzonka nie będzie w ilości dostatecznej, to i godność już nie ta sama, co przy stole suto zastawionym.
  To dla Polaka-katolika są sprawy rangi najwyższej, nie jakieś tam kłótnie na lokalnym forum.
  Jak co roku przecież spotkamy się rankiem w kościele, znak pokoju przekażemy sobie z miłością i czułością wobec bliźniego, języki po hostię przenajświętszą ochoczo wysuniemy i świętować będziemy w miłości braterskiej!

 26. obseruję pisze:

  Tak sobie przeglądam co jakiś czas to forum i mam jedną radę.
  Jak już usuwacie posty Wam niewygodne, to usuńcie również odpowiedzi na nie, bo się lekki bałagan robi i ciężko ogarnąć sens niektórych wypowiedzi.

 27. szakal31 pisze:

  powyższa publikacja rodem z tabloidu „Bild” wskazuje na to jak zdesperowani są włodarze rodzimych mediów w walce o czytelnia. Ta inicjatywa inspirowana ideami czerpanymi z facebook pokazuje jak w bezpruderyjny sposób prane są brudy skonfliktowanych środowisk dziennikarskich winnych uchodzić za bezstronne i rzetelne. Wskazuje to na poziom dyskusji dziennikarskiej w naszym powiecie – żenada i to z ust osób uchodzących za dziennikarzy z dyplomem przed duże „D” – jak mawia młodzież ŻAL

 28. gerds pisze:

  Po przeczytaniu tego artykułu byłem zbulwersowany, będąc jednocześnie w głębokim szoku.Zachowanie Rafała Przybyła uważam za nieludzkie.To po prostu przechodzi ludzkie pojęcie, w głowie się nie mieści i przekracza granice zwykłego ludzkiego człowieczeństwa.Rozumiem,że można nie lubić konkurencyjnej gazety, ale w tym wypadku zachowanie Rafała P. ,to po prostu IDIOTYZM. Szkalowanie ludzi w Internecie oraz groźby, a wreszcie DUSZENIE podlega pod odpowiedni paragraf w KODEKSIE KARNYM. Uważam,że sprawą powinny niezwłocznie zająć się POLICJA, PROKURATOR i inne organy do tego powołane.Dla takich jak RAFAŁ PRZYBYŁ widzę tylko dwa wyjścia, tzn.:
  Obserwacja w PSYCHIATRYKU ,(choć myślę,że to i tak za mała kara dla niego- WARTA TO ZA MAŁO!!!!!! ).
  Druga opcja to DŁUGOLETNI POBYT W KRYMINALE NP. W SIERADZU NA UL. ORZECHOWEJ 5. BYŁOBY TO JEDNAK ZŁE DLA OBYWATELI, Z KTÓRYCH PODATKÓW UTRZYMYWANO BY POBYT RAFAŁA W WIĘZIENIU. Tylko człowiek pozbawiony jakiegokolwiek szacunku i godności wobec siebie i innych, WRĘCZ GŁUPI I NIEDOWARTOŚCIOWANY, jest zdolny do tego typu czynów. Poprzez agresję próbuje on pokazać swoją wyższość, PASTWIĄC się w ten sposób na innych (W tym PRZYPADKU NA BIEDNEJ PANI ANI). Świadczy to o PROSTACTWIE RAFAŁA P. DZIWIĘ SIĘ bardzo pracownikom Redakcji ŁĄCZNIKA,że kilka lat potrafili pracować z kimś takim jak RAFAŁ PRZYBYŁ,i że wszyscy od niego nie odeszli. BYĆ MOŻE NIE WIEDZIELI Z KIM MAJĄ DO CZYNIENIA I DO CZEGO RAFAŁ JEST ZDOLNY!!!!!. To tragiczne zachowanie, naruszenie etyki zawodowej, niegodne dziennikarza, za jakiego podobno uważa się RAFAŁ PRZYBYŁ. DZISIEJSZY WYCZYN RAFAŁA JEST RACZEJ TYPOWY DLA POSPOLITEGO PRZESTĘPCY,A NIE DZIENNIKARZA.Tłumaczenie się RAFAŁA „STRESEM” jest według mnie CHORE!!!!!. Myślę,że STRES TO RAFAŁ DOPIERO PRZEŻYJE, GDY PROKURATOR SIĄDZIE MU NA KARKU. W całym tym zamieszaniu szkoda mi jedynie Pani Ani, oraz PRAWDZIWEGO STRESU JAKIEGO DOZNAŁA TEGO DNIA. Panie RAFALE WSTYD I HAŃBA !!!!

 29. K. pisze:

  pani Aniu trzeba bylo chama kopnąc w jaja! niehby sie do dzisiaj zwijał skurwi…l!

 30. świstak pisze:

  A świstak siedzi i zawija czekoladki w sreberka

 31. romek pisze:

  Dlaczego usuwacie niewygodne komentarze? Takie zagrania śmierdzą komuną. Moje zdanie jest takie. Niech obie redakcje zajmą się swoją robotą a nie walczycie jak dwa wiejskie burki na jednym zasranym podwórku! Jest to słabe. Pozdrawiam i liczę na przemyślenia.

 32. romek pisze:

  Dlaczego usuwacie niewygodne komentarze? (pr) Śmieszą mnie te Wasze walki z inną redakcją. Co byście zrobili gdybyście mieli redakcję np. we Wrocławiu? Nie mielibyście czasu na normalne redagowanie. walka z kilkunastoma redakcjami zajęła by wam 100% czasu. Jest to słabe.

 33. Logicznie myślący pisze:

  Trochę wiedzy dla pewniaków.
  Internet nie może być zbiorem inwektyw i pomówień. W sytuacji, w której ustawa przewiduje możliwości korzystania ze środków ochrony prawnej przed takimi działaniami, zachęcam wszystkich, których naruszono dobra osobiste do skorzystania z takich środków, tym bardziej, że mogą one mieć głęboką wartość „dydaktyczną i wychowawczą”. Nie można „wolności” wyrażania poglądów, pojmować jako prawo do rynsztokowego lżenia zza węgła i mówienia nieprawdy, w błogim przekonaniu, że anonimowość przekazu na internetowych forach zwalnia z odpowiedzialności za napisane słowa i myśleć, że czytelnicy dadzą się oszukać. Tym, co tak myślą, chcę uświadomić, że konstytucyjna zasada wolności wyrażania poglądów (art. 54 Konstytucji RP) jest takim samym elementem ładu demokratycznego i społecznego jak prawo „do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia” (art. 47 Konstytucji RP). Kto wypisuje na forum „brzydkie i nieprawdziwe” rzeczy o innych, musi się liczyć z tym, że ci inni mogą chcieć, powiem więcej: mają patriotyczny obowiązek w imię głoszenia prawdy i pokazywania kłamców i oszczerców się przed tym bronić.
  Wniosek składa się do prokuratury – wskazując jako podstawę art. 212 k.k. (pomówienie mogące poniżyć Pana/ą w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania) oraz 216 k.k. – za znieważanie. Jednocześnie chcę przypomnieć (dla przestrogi) wszystkim piszącym i mówiącym , że za pomówienia kodeks karny przewiduje karę grzywny (od 100 zł do 720 tys. zł), ograniczenie wolności (np. bezpłatną pracę na rzecz społeczności lokalnej) lub do roku więzienia (a nawet – jeśli sąd uzna, że internetowe forum to środek masowego komunikowania się – dwóch lat) oraz co jest najbardziej bolesne, wpisanie do rejestru skazanych .
  Przy okazji, chcę wyjaśnić wszystkim zainteresowanym, że każdy portal jest zobowiązany wyjawić prokuraturze IP komputerów, z których pisane są chamskie posty: jest to obowiązek administratora. Narzuca mu to art. 218 w związku z art. 236 a k.p.k.

  • Farmer pisze:

   Drogi Panie .
   To co Pan pisze jest prawdą, jednakże rzeczywistość zniechęca do szukania sprawiedliwości.
   Sam aktualnie podjąłem walkę z tym co stało się już normą – pomawianiem,szkalowaniem,zniesławianiem etc. za pośrednictwem portali internetowych. Jednakże ani policja, ani sąd, ani też prokuratura nie kwapią się do ukrócenia tego typu praktyk. Sprawy „ciągną się ” , a pomawiający czuje się bezkarny. Nasza ( ludzi) rządza sensacji powoduje że kłamstwa przekazywane są z ust do ust, i „przylepiają” się do ofiary jak rzep, by nie powiedzieć efekt uboczny przemiany materii w organiźmie.

   • Wojtek pisze:

    Panie farmer a pan to żes nie jest ten farmer z tamtego „obozu” osób ktorzy zdaje sie mocno przeinaczają rzeczywistośc. taki pan bystry a nie wie ze najpierw nalezy się zwrucic do admina o usuniecie szkalujoncych postow jesli byly one szkalujonce w przeciwnym razie moze pan wyjśc na pieniacza. prosze sobie na spokojnie poczytac wpisy na portalu lugazeta moze cos panu farmerowi zaświta / pozdrowionka i miłej pracy w polu – toż wiosna toż toż 🙂

   • Logicznie myślący pisze:

    So you see…that the world is governed by very defferent personages to what is imagined by those who are not behind the scenes.
    Widzisz więc… świat jest rządzony przez całkiem inne osoby niż sobie wyobrazają ci, którzy nie znają kulis.
    Zgadnijmy, kto rządzi w Wieruszowie?

 34. ciekawski pisze:

  Szkoda, ze w użyciu nie była minikamerka. Byłaby wtedy „kawa na ławę” i max odtworzeń na youtube.

  • Jacek pisze:

   ….a może była …..minikamerka i ktoś bedzie miał …….niespodzianeczkę ha ha ha twój koleś może sie zdziwic jak myslisz co wtedy zrobi???

 35. ANKA (pr) pisze:

  (pr) Dajecie Czadu!. Piszecie do siebie! Ha Ha Ha !!! Wymyślacie historie z palca. Na czerwono i heja przez miesiąc. (pr)

  • ziutek pisze:

   Zajrzyj na forum gazetki reklamowej kto tam do kogo pisze i nie wal głupa !!!

 36. Pati pisze:

  O tak, trzeba było iść do konkurencji, sprowokować, potem npisać i zrobić z siebie ofiarę (losu), żeby poczytność pisemka wzrosła i przybyło parę wpisów, hahahahahah

  • tutejszy pisze:

   tak p. Aniu trzeba bylo naprawde sprowokować rafała, dać sobie nawet podbic oko. Pocierpiala by pani ale kłodka by juz wisiała na redakcji łoncznika. Proszę doprowadzić sprawę do konca, nie popuscić smarkaterii!

  • Redakcja pisze:

   Przypominamy, że wpisy wulgarne i obraźliwe były, są i będą usuwane. Pozdrawiamy i zapraszamy do merytorycznej i kulturalnej dyskusji.

 37. zorientowany w sprawie pisze:

  Witam. Analizując powyższe wypowiedzi ciśnie się na usta pytanie, kto temu człowiekowi pozwolił czy pomógł w wydawaniu gazety, która prawdopodobnie powstała też w celu, by lokalne samorządy, policja miały dobre media, dalej by promować swoich kandydatów na urzędy, czy innych osób chcących się wybić, zaistnieć w środowisku, polityce, et cetera.
  Idźmy dalej drodzy forumowicze. Dane nam bylo przez ostatni okres czasu obserwować działalnośc tych dwóch, zwaśnionych ze sobą tytulów, choć wasń, konflikt powtsał nie przy udziale pani ani tylko pomiedzy panami Przybyłami, Jerzy opisywał w swojej gazecie kiedy i dlaczego powstał ten konflikt. Przypomnę: powstał kiedy Jerzy wystąpił oficjalnie do Rafała o zwrot zaciągniętej wiele lat wstecz pożyczki, ba Rafał pokwitował zwrot z zadośćuczynieniem, który wynosi co wiem od Jerzego na chwilę obecną ok 200 tys. A więc moi drodzy jest o co walczyć i o co sie ..”bic”. Co to ma do pani Ani. Ano zdaje sie nic, pracowała u Jerzego, pisała mu pisma, była wtajemniczoną w tę i inne sprawy. Według mojej opinii nastąpił atak na słabszego osobnika, co w medycynie ma określony termin a potocznie zwie się tchórzostwem. Z powyższego wynika, że pani Ania stała się kozłem ofiarnym (pardon p. Aniu) walki pomiędzy Przybyłam. Dlaczego Rafał nie zmierzył się z Jerzym? Powyższy artykuł jest wyjasnieniem, chociaż próba została podjeta przez imprezą, chyba pierszym biegiem kiedy to Urszula i Rafał Przybyłowie w asyście swoich popleczników nagrali materiał filmowy z trasy, którą Jerzy pojechał w ramach swojej dziennikarskiej pracy ocenić. Film prawdopodobnie mający na celu zdyskredytowanie Jerzego w oczach społeczeństwa (materiał wybiórczy) został umieszczony na Youtube.pl a jakiś czas potem, kiedy Jerzy skierował sprawę do organów sprawiedliwości został stamtąd nagle usunięty. To woli wyjaśnienia jakie ma podłoże konflikt Gazeta Łacznik – ITP pod rządami obecnie pani Ani jako wydawcy i redaktora naczelnego tejże gazety. W międzyczasie nasze społeczeństwo i zainteresowani mogli zorientować się na czym polega różnica w działalności i misji społecznej obydwu tytułów prasowych. To co pani Ania uczyniła z tygodnika za tak krótki okres, to moim zadaniem majstersztyk, oczywiście przy nieocenionej pomocy Jerzego, który nie pozostawił swojego okretu tylko oddał stery. I w tym miejscu chylę przed nim czoła za godną postawę i za wsparcie, które udzielił i nadal udziela pani Ani. Tym sposobem Jerzy zdobył uznanie wśród lokalnego społeczeństwa i nie tylko, bo wiem, że tygodnik dociera do władz wojewódzkich, w wiele miejsc w Polsce i na świecie. A konkurencja dostała „szału”, stąd ataki na Bogu ducha winną panią Anię, a w zasadzie tylko na nią. I czy drodzy czytelnicy, nasi samorządowcy nie zastanawialiście się dlaczego tego człowieka stać tylko na atak na osobę słabszą, w dodatku kobietę? W międzyczasie wszyscy mogliśmy zaobserwować poczynania tej gazety w stosunku do innych osób, tak jakby „sprawca” zaczał sie demaskować, tracić kontrolę, grunt pod nogami. Wróćmy do wyborów 2010 i wpisy szkalujące byłą już Burmistrz Wieruszowa (forum wyborcze gazety Łącznik i portalu tugazeta), a po jakimś czasie i obecnego Burmistrza, panią dyrektor wieruszowskiego Domu Kultury, wójta Galewic, starostwa wieruszowskiego et cetera. Ja się dziwię dlaczego współpracują nadal z tą gazetą dyrektorzy szkół, urzędów itp. Pozytywnym objawem jaki zauważyłem jest odsuwanie się samorządów, zaprzestanie „finansowania” co podkreślał wielokrotnie Jerzy. Tak „mecenas” ma rację kolejnym posunięciem będzie odejście reklamodawców i sponsorów imprez (bez zezwoleń co ujawnił Jerzy i chwała mu za to), bo nikt nie chce brać udziału i nikt sobie nie pozwoli na udział w nieczystych sytuacjach, jak to okreslił starosta chyba Andrzej Szymanek wyjaśniając swoją nieobecność na gali plebiscytu w Sokolnikach, że „nie bierze udziału w nieczystych sytuacjach”. Starosta Szymanek jest to człowiek z klasą i gratuluję mu, że potrafił tak dobitnie i trafnie to sprecyzować. To, że nasze samorzady odeszły czy powoli odchodzą od współpracy z gazetą bezpłatną cieszy mnie i napawa optymizmem, co zapewne przedłoży się na liczbę oddanych głosów przez wyborców w najbliższych wyborach do samorządu terytorialnego, bo tylko ludzie bez koneksji, zobowiązań, nie ubabrani w kumoterstwo, nepotyzm powinni, nie dający się zastraszyć są godni nas reprezentowania i działania w naszym interesie. Kończąc te może dla niektórych przydługie moje przemyślenia powiem tak, macie wspaniałą gazetę jaką jest ITP, kontynuowany od 1999 roku, kiedy też po niekąd miałem swój udział w jego powstawaniu, dzięki nowej pani redaktor naczelnej obecnie na wysokim poziomie nie dajcie się mamić i nie kierujcie się w kierunku złą. Bo jak mówi pani Ania i wiem, że jest to jej dewizą, „dobro zawsze zwycięży”, a nie raz warto ponieść ten krzyż dla bliskiego celu jego osiągnięcia.
  Dla mnie jest zaszczytem być w stopce redakcyjnej ITP wśród tak znamienitego grona. I róbmy swoje, a pani Ani również radzę aby tak jak napisala w powyższym artykule doprowadziła do finanlizacji sprawy. Wiem od niej, że nie poprzestanie na terytorialnych organach sprawiedliwości i sprawa ta wkrótce trafi do szerszego gremium kompetentnych osób w tej dziedzinie prawa. Wierzę, że w Wieruszowie ponownie zapanuje ład i porządek. Dziękuję i pozdrawiam czytelników i redakcję tygodnika powiatowego.

  • kolega Rafała pisze:

   Wiem że to kawał s….la a nie myślałem że tak wielki. Teraz mi się oczy otwarły . On zawsze niszczy tych, którzy mu kiedyś pomagali no i jeszcze ta kasa , duża kasa ! Pewnie też mu Pani pomagała dlatego te ataki.

   • kolega Rafała pisze:

    No raczej były kolega !!

   • Psycholog pisze:

    Osoby, które atakują tych, którzy im kiedys pomogli robią to dlatego, iż wstydzą się tego, ze ktoś im kiedyś pomógl. Mają poczucie winy, że nie poradzili sobie sami. Zazwyczaj to zakompleksieni osobnicy o niskim poczuciu własnej wartości.

 38. bocian pisze:

  to przeciez oczywiste w tym zawodzie ,ze jak się idzie rozmawiac to bierze się kamerę ,normalka i ok zescie tak zrobili .mnie osobiscie nie będzie brakowac tej gazety .

 39. zorientowany pisze:

  gazeta, (pr) żółte papiery, dług

 40. kolezanka pisze:

  Pani Aniu piekna pani jest a jaka madra. Rafael

 41. Anonim pisze:

  Pierwsza reklama z sama szefowa to co ma znaczyc. (pr) Prowokacja, porowokacja i jeszcze raz prowokacja z Pani strony. (pr)

  • Wojtek pisze:

   prowokacja? tylko kurzy móżdżek może tak mysleć! ludzie którzy nie trzymają emocji na wodzy i „mają mord w oczach” powinni byc izolowani od społeczeństwa! pani Aniu jesteśmy z panią!

 42. Zwykły obywatel pisze:

  Jak większość moich znajomych jestem wstrząśnięty zachowaniem Pana Rafała,jego bandytyzmem wobec Pani z Tygodnika.To się w głowie nie mieści jak pozornie normalny człowiek może posunąć się do takiej przemocy.Prosimy,niech Pani Redaktor dąży do ukarania tego czynu.

 43. bolek pisze:

  to facet bez bez kręgosłupa moralnego

 44. Anonim pisze:

  Zgadzam się z przedmówcą to jest historia z nieba wzięta. Bujna wyobraźnia, a może co innego…….?

 45. Redakcja pisze:

  Proszę autora wpisów podpisującego się nickiem „kolegażanka” i „obiektywny” o zaprzestanie szkalowania mnie na portalu, w przeciwnym razie będę zmuszona podjąć odpowiednie kroki prawne.
  Anna Świegot
  Redaktor naczelna
  Wydawca
  Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Wieruszów/Kępno

  • mike pisze:

   Prosze sie nie przejmować a widzicie łącznik z 24 stron juz ma 16. ha ha!!! lezy sobie biedaczek na ladach i nie ma powodzenia. Jak był bezplatny to jeszcze ktos wziął czy przeczytał wątpię. Po co to rozwozić i koszty robić. sponsorów brak i cheba …..klapa!!! Także drogi tygodniku głowa do góry i robic swoje!