„Lokomotywa” dla dorołych i dla dzieci w przedszkolu nr 1

W dniach 2PSP NR 1 Wieruszów - obchody roku Juliana Tuwima   (9)4-26 kwiecień w grupie najmłodszej Słoneczka realizowano cykl zajęć związanych z twórczością Juliana Tuwima w ramach obchodzonego roku znanego poety.

W pierwszym dniu dzieci zapoznały się z twórczością J Tuwima na podstawie przyniesionych przez siebie książek. W czwartek odbyło się zajęcia otwarte , na które zaproszono rodziców. Podczas nich rodzice i dzieci bawiły się przy znanym wierszu pt .,,Lokomotywa”. Wspólnie rysowano, bawiono się przy piosenkach. Utwór oczywiście czytał rodzic. Celem zajęć było wzmacnianie więzi rodzinnych oraz rozwijanie wrażliwości dzieci na piękno utworów literackich.
W piątek dzieci wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z Julianem Tuwimem w bibliotece.

Maluchy przywitał śpiew ptaszków, symbolizujący wierszyk ,,Spóźniony słowik”, którego następnie wysłuchały. Na stole czytelni były rozłożone tory i stała na nich lokomotywa z wagonami. Było to nawiązanie do wiersza ,, Lokomotywa”, który był motywem przewodnim zajęć w przedszkolu z udziałem rodziców. Dzieci pięknie odpowiadały na pytania o tym, co przewoziły poszczególne wagony, obejrzały ilustracje by sprawdzić poprawność swych odpowiedzi. Poruszyliśmy również temat kłamstwa, które wszyscy zgodnie określili jako złe zachowanie. Potwierdzeniem tego było wysłuchanie przez dzieci wiersza ,,O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Zdjęcia autora dzieci widziały na okładce książki i portret ukazały maluchom postać Juliana Tuwima. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę i pamiątkową wizytówkę.”– Tak spotkanie skomentowała pani Elżbieta Żłobińska pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu z filią w Wieruszowie.

Elżbieta Sudomirska

 Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.p1wieruszow.przedszkolowo.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.