,,Pszczółki ” w czekoladzie

,,Pszczółki” w czekoladzie - PPS nr 1 - Wieruszów - 2013  (35)W piątek 12 kwietnia 2013r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie w grupie ,,Pszczółek” (3-4 latki) obchodzono Dzień Czekoladowy (w związku ze Światowym Dniem Czekolady).

Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już na początku tygodnia-przedszkolacy przynosili do sali opakowania po różnych produktach czekoladowych, którymi została przystrojona sala przedszkolna.

W dniu obchodów święta dzieci przyszły do przedszkola w strojach czekoladowych, czyli były ubrane na brązowo lub biało. Stroje zapewnili dzieciom ich rodzice, którzy z zaangażowaniem przygotowali dla swych pociech ubrania przyozdobione opakowaniami po czekoladowych wyrobach, koralami czy ,,spinkami” wykonanymi z papierków po cukierkach. Jak zwykle rodzice super wypełnili swe zadanie! J

Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni grupy, mgr Urszuli Kołodziejczyk świetnie i słodziutko bawiły się przez cały dzień. Śpiewały fragmenty piosenki Moniki Ambroziak ,,Czekolada”, pokonały tor przeszkód wchodząc do krainy czekoladowej, uczestniczyły w pokazie mody czekoladowej, dowiedziały się za pomocą slajdów i ilustracji o historii czekolady, brały udział w czekoladowych pląsach tanecznych, poznały rodzaje i gatunki czekolady oraz różnorodność gatunków wyrobów czekoladowych, obejrzały wystawę składającą się z produktów czekoladowych, brały udział w zjadaniu czekoladowego ciasteczka zawieszonego na nitce, dowiedziały się co to są fontanny czekoladowe.

A po obiedzie przekonały się, że czekolada służy nie tylko do jedzenia, ale również do celów kosmetycznych. Obserwowały proces powstawania maseczki czekoladowej, którą uczyły się rozsmarowywać po swej ręce, a potem obserwowały z zainteresowaniem jak maseczkę nakłada pani Edyta na twarz pani Uli.

 Ponieważ głównym celem Dnia Czekolady było uświadomienie dzieciom konieczności racjonalnego spożywania słodyczy ,,Pszczółki’ uświadomiły sobie jak zdrowa i pożądana może być czekolada spożywana w małych ilościach, a jakie są skutki jej nadmiernego spożywania.

Na zakończenie dnia dzieci rysowały na kartce brązową kredką Czekoladową Królową.

 Urszula Kołodziejczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.