III Impreza Integracyjna ,,Śpiewać, tańczyć każdy może” w ZS nr 2

III Impreza Integracyjna ,,Śpiewać, tańczyć każdy może”- Wieruszów 2013 (12)Grupa ,,Pszczółek” (3-4 latki) z Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie skorzystała z zaproszenia otrzymanego z Zespołu Szkół Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie i czynnie oraz chętnie uczestniczyła 15 maja 2013r. w  III Imprezie Integracyjnej ,,Śpiewać, tańczyć każdy może”.

Impreza jednoczyła – poprzez zabawę, śpiew, taniec i wspólnie spędzony czas – dzieci niepełnosprawne z pełnosprawnymi. Dzięki uczestnictwu w imprezie przedszkolacy uczyli się tolerancji, akceptacji oraz zdawali sobie sprawę z ,,inności” jako akceptowalnej, pozytywnej i oryginalnej cechy człowieka.

Na spotkaniu uczestnicy w ciekawy sposób prezentowali swe umiejętności wokalne i taneczne. Było kolorowo i wesoło. A potem były wspólne tańce, pląsy, zabawy sprawnościowe i manualne oraz plastyczne.

Organizatorzy zadbali o smaczny posiłek dla dzieci i napoje. Zadbali także o uśmiech dziecka, bo takiego nie zabrakło dzieciom podczas tej imprezy. Każde dziecko na zakończenie otrzymało dyplom uczestnictwa i upominki, a poszczególne placówki edukacyjne, biorące udział w imprezie, podziękowania i puchary.

W tego typu imprezie uczestniczyliśmy już po raz drugi. Dziękujemy Zespołowi Szkół Nr 2 za wspaniałą organizację, a pozostałym uczestnikom za mile spędzony wspólny czas.

Urszula Kołodziejczyk 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.