Na Dzień Matki uroczystość pt. MAMA, TATA I JA

Mama,Tata i Ja - PS nr 1 Wieruszów 2013 (27)Święto Matki było okazją do spotkania dzieci 5-letnich i ich rodziców na uroczystości  pt. „Mama, tata i ja”, które odbyło się 24.05.2013 w Przedszkolu nr 1 w Wieruszowie w grupie ‘Misie’.

Wspólne świętowanie mamy i taty okazało się dobrym pomysłem. Matki nie kryły wzruszenia a ojcowie czuli się zaszczyceni, że ich rola w wychowywaniu dzieci jest doceniana.

Przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielek Elżbiety Konieczyńskiej i Grażyny Hadryś miały sposobność do wyzwolenia aktywności słownej i ruchowej podczas prezentowania programu składającego się z okolicznościowych wierszy, piosenek inscenizowanych ruchem i teatrzyku kukiełkowego pt. „Chrońmy przyrodę” B. Formy. Program artystyczny wzbogaciły układy rytmiczno-taneczne pod kierunkiem p. Doroty Pierudzkiej.

Miłe, ciepłe, radosne i wzruszające chwile występów dzieci kształciły uczucia przywiązania i miłości a także szacunku dla rodziców. Treści przyrodnicze przypomniały wszystkim, jak ważna jest dbałość przyrodę i czystość otoczenia.

Drobne ‘zadania’, jakie otrzymali rodzice do wykonania w trakcie uroczystości ( np. kiwanie ręką, przytupy, podskoki, przesyłanie buziaków, odnajdywanie swojego portretu) zostały przyjęte i wykonane z humorem, co bardzo zadowoliło dzieci.

Końcowym elementem części artystycznej było wręczenie kochanym rodzicom własnoręcznie wykonanych upominków. Podczas ich przygotowywania dzieci wykazywały się swoją kreatywnością, szczególnie przy ozdabianiu breloczków, szklaneczek i malowaniu obrazków na płótnie.

Spotkanie uświetnione było wypiekami z przedszkolnej kuchni. Dodatkowo dla dzieci słodki poczęstunek zorganizowali rodzice.

Zaproszeni goście z podziwem i zachwytem wypowiadali się na temat występów, których treści ich pociechy utrzymywały w tajemnicy. Rodzice docenili nauczycielki w przygotowaniu dzieci do spotkania. W organizację uroczystości była również bardzo zaangażowana pani woźna Maria Paprota. Materiał zdjęciowy przygotowali rodzice – państwo W. i S. Matuszkowie.

Życzenia wszystkim zebranym rodzicom złożył pan dyrektor Krzysztof Bezen oraz wychowawczynie. Spotkanie z okazji Dnia Matki oraz nadchodzącego Dnia Ojca, które upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze z pewnością na długo zostanie w sercach uczestników.

   E. Konieczyńska

   G. Hadryś

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.