Zakończenie i podsumowanie sezonu lotowego gołębi pocztowych

Zakończenie i podsumowanie sezonu lotowego gołębi pocztowych (8)16 listopada 2013 r. tradycyjnie w Restauracji „Bankietowa” w Ostrowie Wlkp. spotkali się hodowcy gołębi pocztowych okręgu kaliskiego obejmującego oddziały: Sycowsko – Ostrzeszowski, Kalisz, Jarocin, Ostrów, Sieradz, Odolanów na podsumowaniu i wręczeniu nagród na zakończenie sezonu lotowego 2013 r. Zwieńczeniem Sezonu Lotowego 2013 był Okręgowy Lot Pokoju z Magdeburga, nad którym Honorowy Patronat objęła Senator RP Andżelika Możdżanowska. W spotkaniu uczestniczyła Senator RP Andżelika Możdżanowska, Prezes kaliskiego Okręgu PZHGP Ireneusz Zwierz, wiceprezes okręgu do spraw lotowych Wojciech Liebner, wiceprezes do spraw finansowych Kierzkowski Marian, wiceprezes do spraw gospodarczych Turkiewicz Marek, członkowie Zarządu Stachowiak Daniel, Ziemniak Zenon, członkowie honorowi związku: Jan Kireńczuk, Wiktor Nowak, Bolesław Kapała i oczywiście wspaniali hodowcy gołębi pocztowych skrzydlatych podniebnych mistrzów. Minutą ciszy w skupieniu uczczono pamięć hodowców, którzy odeszli na wieczna wartę. Prezes I. Zwierz witał zebranych po raz trzeci na zebraniu polotowym, serdecznie witał Senator RP Andżelikę Możdżanowską, członków honorowych, Zarząd i przybyłych na spotkanie hodowców gołębi członków związku. Cieszę się, że możemy spotkać się w tak licznym gronie.

Najlepsi w Magdeburskim Locie Okręgowym – Puchar za najlepszą serię zdobyli: I miejsce Dziewiński Tomasz, który zdobył Puchar ufundowany przez senator RP Andżelika Możdżanowską, II miejsce Sieczka Patryk, III miejsce Drab Maciej, IV miejsce Kowaliński Robert, V miejsce Kalina Jan. Puchary wręczali Senator RP Andżelika Możdżanowska, prezes okręgu Ireneusz Zwierz i prezes lotowy okręgu Wojciech Liebner. Zarząd okręgu kaliskiego PZHGP w imieniu wszystkich hodowców wręczył pani Senator RP Statuetkę za Patronat Honorowy nad Lotem Pokoju z Magdeburga i zainteresowanie naszym sportem, naszą pasją. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mogli wiele razy się spotkać dodał prezes I.reneusz Zwierz. Niezmiernie się cieszę, że mogłam objąć patronatem Lot Pokoju z Magdeburga. Kiedy pan Wojtek Liebner zaproponował mi tę zaszczytną funkcję, pomyślałam sobie wiele pasji znam, w wiele pasji jestem zaangażowania, przez swoją funkcję senatora działam w kole myśliwskim ze względu na pasję męża, w zespole strażackim ze względu na moją rodowitą miejscowość, bo na wsi prawie wszyscy związani są ze strażą, ale pasji związanej z gołębiami pocztowymi przyznaję nie znałam. Kiedy rozpoczęły się nasze rozmowy nad patronatem, a dzisiaj z prezesami rozmawiałam o waszej pasji, to jest mi niezmiernie przykro, że mogę z państwem być tak krótko. Siedząc przy stole miałam po jednej i drugiej stronie prezesów zapytałam co jest ważniejsze, czy ten wspaniały gołąb, czy też wspaniały hodowca gołębia. Zabrzmiała piękna odpowiedź – nie może jeden bez drugiego istnieć. To musi być współpraca, to musi być współgranie i zaangażowanie. (..) Życzę bezpiecznych lotów, dobrych lotów i zawsze powrotów wszystkich gołębi z lotów. Życzę jak najlepszych wyników, bo wiem, że na mistrzostwach zdobywacie mnóstwo medali i pucharów, więc niech okręg nadal błyszczy złotem medali i pucharów, pięknie, prężnie działa i się rozwija. Dziękuję, że mogłam objąć patronatem ten symboliczny Lot Pokoju. Bo dobry gołąb to samo dobro, to sama nadzieja, to spokój i mam nadzieję, że od tych gołąbków skrzydlatych podniebnych przyjaciół ten spokój mnie też się udzieli. Dziękuję panie Wojtku za zaproszenie i jeśli będziecie sobie życzyli to z miłą chęcią obejmę patronatem kolejny lot i do spotkania w przyszłym roku. Służę państwu swoją pomocą, życzę dużo zdrowia, gratuluję tej pięknej wspaniałej pasji. Słowa uznania i szacunku dla pań, które mają tak niespotykaną wśród kobiet pasję – dodała senator

W Magdeburskim Locie Okręgowym w kategorii Najlepszy Gołąb:

I miejsce Drab Maciej, II miejsce Kowalczyk Marcin, III miejsce Poślod Dariusz, IV miejsce Dziewiński Tomasz, V miejsce Sieczka Patryk.

W poszczególnych oddziałach w Magdeburskim Locie Okręgowym trzy kolejne miejsca zajęli:

Oddział Kępno: 1. Kowaliński Robert, 2. Sieczka Patryk, 3. Nawrocki Ireneusz.

Oddział Sycowsko – Ostrzeszowski: 1. Dziewiński Tomasz,2. Drab Maciej, 3. Kempa Wiesław.

Oddział Ostrów Wlkp.: 1. Jedwabny Krzysztof, 2. Bąk Józef i Tomasz, 3. Pietrzak Ryszard.

Oddział Odolanów: 1. Kalina Jan, 2. Szczepaniak Tomasz, 3. Nowacki Antoni.

Oddział Sieradz: 1 Betkowski Tomasz, 2. Piecyk Jan, 3. Glapiński Jan.

Oddział Krotoszyn: 1. Wojtaszek Julian, 2. Wyrembelski Józef, 3. Orzeszyłski Marek.

Za trzy medalowe miejsca były puchary a potem lawina dyplomów wędrowała do hodowców przodowników.

Zestawienie Okręg Kalisz na sezon 2013 r.

Kategoria GMP: 1. Młot Wiesław ( Syców-Ostrzeszów), 2. Żurecki P&M(Kępno), 3. Wachowiak Jan (Krotoszyn)

Kategoria GMP Roczne: 1 Liebner Halina, 2. Wojtasik J&L&M, 3. Jedwabny Szymon.

Kategoria A: 1. Młot Wiesław(Syców-Ostrzeszów), 2. Piątek U&R(Syców -Ostrzeszów), 3. Liebner Wojciech (Kępno).

Kategoria B: 1. Młot Wiesław(Syców-Ostrzeszów), 2. Żurecki P&M(Kępno), 3.Jedwabny Krzysztof ( Ostrów Wlkp.).

Kategoria C: 1. Młot Wiesław(Syców-Ostrzeszów), 2. Wietrzyk Marek(Kalisz), 3. Szczeciński P&Ł (Jarocin).

Kategoria M: 1. Żurecki P&M ( Kępno), 2. Knuła Grzegorz (Ostrów Wlkp.) 3. Bąk J.T.(Ostrów Wlkp.)

Kategoria Loty gołębi młodych 10 z całości: Owczarek K&T&B(Ostrów Wlkp.), 2. Młot Wiesław(Syców-Ostrzeszów), 3. Nowiccy M&B (Ostrów Wlkp.).

Kategoria GMP Loty gołębi młodych: 1. Młot Wiesław(Syców-Ostrzeszów), Owczarek K&T&B(Ostrów Wlkp.) 3.Młot Bronisław (Syców – Ostrzeszów).

Kategoria Loty gołębi młodych 7 z 20:1.Owczarek K&T&B, 2. Bąk Józef i Tomasz, 3. Nowiccy M&B (Ostrów Wlkp.).

Miejsca medalowe nagrodzono pucharami i dyplomami a wszyscy przodownicy otrzymali dyplomy w każdej kategorii. Na stołach złotem i srebrem lśniły puchary jakie otrzymali hodowcy za swoich skrzydlatych przyjaciół. Były jeszcze puchary w poszczególnych kategoriach za kolejnych trzech lotników. Podsumowując prezes dodał nie ukrywam, że naszym celem na drugi rok będzie zaprosić więcej osób, by uhonorować za większą liczbę hodowców, bo każdy kto jest w pierwszej trzydziestce okręgu zasługuje na wyróżnienie , bo to duże osiągnięcie. Każdy lot przynosi niespodzianki. Mam nadzieję że przyszły rok dla wszystkich będzie rokiem udanym. Miniony rok pomimo niespodzianek możemy zaliczyć do udanego. Prezes okręgu Kalisz Ireneusz Zwierz – Jak co roku spotkaliśmy się na zakończenie sezonu lotowego. Sezon ten był rokiem ciężkim. Niejednokrotnie kolegom zaginęły bardzo wartościowe ptaki. Dzisiejsze spotkanie to uhonorowanie hodowców pucharami, dyplomami, być może wynagrodzi im stratę moralną bardzo dobrego lotnika, gdyż każdy z hodowców przywiązuje się do tego swojego ptaka, każdy z hodowców, pielęgnuje go i przygotowuje by oczywiście wygrywał nie tylko loty, ale i wystawy. Jest płyta, na której poeta ułożył i zaprezentował ku pamięci hodowców i naszych skrzydlatych mistrzów pieśń jako hołd dla tych co polegli w pamiętnej katastrofie w Katowicach. Najdłuższy lot miał długość około 700 km, lot zaliczany był do kategorii maraton. Od dwóch lat loty odbywają się na trasie nie dłuższej niż 730 km. Chodzi o to, by nasze gołębie nie cierpiały. Większość lotów to loty zagraniczne. W locie Pokoju z Magdeburga organizowanego przez Zarząd Okręgu leciało około 3000 gołębi udział brali wszyscy hodowcy naszego okręgu, by mogli wykazać się w jednym locie. Długość lotu 450 km. Lot miał skupiać wszystkie oddziały należące do naszego okręgu. Nagrodzono najlepszych w locie Magdeburg, ponadto okręg ufundował po trzy puchary dla najlepszych hodowców każdego oddziału należącego do okręgu.

MaŁa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments