Kronika Panstwowej Straży Pozarnej w Wieruszowie

1.W dKPSPniu 06.12.2013 o godz. 1250 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o pożarze piwnicy w miejscowości Osiek.

Natychmiast do zdarzenia został wysłany jeden zastęp JRG PSP Wieruszów.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w piwnicy budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru, oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z domowników.

2.W dniu 06.12.2013 o godz. 1806  Dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie o zawalonym kominie w miejscowości Galewice. Do zdarzenia został wysłany jeden zastęp OSP KSRG. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano leżący metalowy komin, który rozpadł się na trzy części. Jedna część komina znajdowała się na dachu garażu,  który został uszkodzony. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i ściągnięciu części komina z dachu garażu.

3.W dniu 13.12.2013 o godz.0553 , Dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Podbolesławiec. Do zdarzenia wysłano dwa zastępy JRG PSP, oraz jeden zastęp OSP Bolesławiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe, które brały udział w zdarzeniu. Jeden z kierujących  pozostawał w pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , rozłączeniu źródeł napięcia, i wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Następnie wydobyto  z pojazdu kierowcę za pomocą noszy. Osoba poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania polegały na uprzątnięciu terenu akcji z pozostałości powypadkowych.

mł.kpt. Muszalski Mirosław

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.