Dni Wieruszowa 2014 -Młodzieżowo, folkowo i biesiadnie!

 

 DSC_3603

Już od listopada ubiegłego roku roku trwają przygotowania do organizacji XX Dni Wieruszowa, które odbywać się będą w dniach 13-15 czerwca 2014 roku.

Po wielu negocjacjach z artystami władze miasta jako gwiazdy tegorocznego święta dla mieszkańców zaprosili Kamila Bednarka, zespół Wilki oraz folkową grupę INOROZ.

Wspólne świętowanie rozpocznie się w piątek 13 czerwca w godzinach popołudniowych, kiedy to w Wieruszowie rozbrzmiewać będą muzyczne młodzieżowe klimaty.

W koncertach swój udział zapowiedziały również lokalne zespoły; Poniedziałek oraz Gdziekolwiek. Do tańca przygrywa Red Eyes.

Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w tym koncertowaniu również inne zespoły młodzieżowe, sprawa jest jeszcze otwarta– mówi Anna Niesobska –dyrektor WDK.

Przed Kamilem Bednarkiem zaprezentuje się lubiana przez młodzież Grupa South Blunt System.

W sobotę 14 czerwca organizatorzy planują obchody „Sobótki Świętojańskiej pod Wieruszowskim Niebem”

W programie przewidziane są występy rodzimych zespołów folklorystycznych,odbędzie się widowisko świętojańskie w wykonaniu grupy teatralnej „Pajacyk” z Gimnazjum nr 1 pod opieką artystyczną pani Katarzyny Miś –Prokop. Planujemy również spektakl teatru ognia oraz wspólny korowód z wiankami kontynuujący tradycje Nocy Kupały. Gościem wieczoru tego dnia będzie zespół INOROZ.

Wydarzenia tego dnia zostaną sfinansowane z programu LEADER Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Na niedzielne biesiadowanie w niedzielę 15 czerwca organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Dla dzieci odbędą się „Spotkania z kulturą indiańską”, wystąpi Orkiestra Dęta OSP w Wieruszowie pod dyrekcją pana Konrada Grygowskiego, zaprezentują się wokaliści ze Studia Piosenki Wieruszowskiego Domu Kultury, chór Wieruszowskiego Uniwersytetu III Wieku oraz odbędzie się występ kabaretowy.

Podsumowaniem wspólnego biesiadowania będzie koncert zespołu Wilki.

Organizatorzy planują wiele atrakcji towarzyszących: degustacje potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokazy STRONG MANÓW, atrakcje dla dzieci, lunapark i inne.

Mamy nadzieję, że w naszych propozycjach programowych każdy znajdzie coś dla siebie, mówi Bogdan Nawrocki –Burmistrz Wieruszowa.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Dni Wieruszowa 2014 -Młodzieżowo, folkowo i biesiadnie!

 1. OFICER pisze:

  trza się pokazać WYBORY ZA PASEM

 2. Anonim pisze:

  Oficerze! Czy zawsze trzeba we wszystkim wietrzyc podstep…

 3. Anonim pisze:

  Czy na tym portalu nie można mieć własnego ”zdania ”.
  Jeden lubi ”gruszki ”drugi ”figi ”! .

  • adamo pisze:

   można, a kto powiedział że nie można! program zapowiada się ciekawie, każdy powinien znaleźć coś dla siebie! i o to chodzi!

 4. Ewelina pisze:

  Myślę, że jest to zróznicowany program, kazdy może znależc cos
  dla siebie. Oby tylko pogoda dopisala…

 5. Maja pisze:

  Fajny program! Na pewno przyjadę. Moglibyście dodać zdjęcie z całym programem na Dni Wieruszowa 2014? Są już porozwieszane plakaty?

 6. WDK pisze:

  Niebawem będzie plakacik, robi się:-) Pozdrawiam i ciesze się, ze program sie podoba.
  Anna Niesobska
  Dyrektor WDK

 7. Basia pisze:

  Witam
  Mam pytanie czy na stadion bedzie mozna wejść bez problemu z aparatem lustrzanka?
  Pozdrawiam
  Basia