Europoseł Janusz Wojciechowski i poseł Piotr Polak – spotkanie z wyborcami w Wieruszowie

Wijciechowski  (2)Wieruszowski Dom Kultury był miejscem spotkania jakie odbyło się wczoraj 20 maja 2014. Z mieszkańcami Wieruszowa i okolic spotkał się lider listy Prawa i Sprawiedliwość w naszym województwie poseł i kandydat do Parlamentu Europejskiego Janusz Wojciechowski.

 

Towarzyszył mu również poseł na Sejm RP Piotr Polak. Po kilkunastominutowych wystąpieniach kandydatów do europarlamentu rozpoczęła się dyskusja z przybyłymi na spotkanie mieszkańcami. Zadawano wiele pytań. Oceniano obecną sytuacje polityczną i gospodarczą kraju. Wskazywano na wiele błędów i wypaczeń obecnej władzy.

Mówiono o braku pomocy przez państwo polskim przedsiębiorcom, złych programach nauczania, bezrobociu i wyjazdach młodych ludzi z kraju. Dotykano zagadnień dotyczących fatalnie funkcjonującej prokuratury i sądownictwa. Mówiono także o polityce zagranicznej naszego kraju, poczynając na sprawach zwianych z Ukrainą i dominacją Niemiec w Unii Europejskiej.

Podpisywaniu zgniłych porozumień z pominięciem Polski oraz uległości obecnej władzy wobec Brukseli. Oddzielnym tematem było, także rolnictwo i jego złe traktowanie w porównaniu z krajami zachodniej unii. Zdaniem posła Janusza Wojciechowskiego zbyt mało zabiegano o interesy Polski, w tym rolników. Pytano czy Prawo i Sprawiedliwość po dojściu do władzy w kraju doprowadzi do zmian.

Poseł Janusz Wojciechowski powiedział, że będąc w Parlamencie Europejskim zabiegał i będzie zabiegał o odpowiednie traktowanie naszego kraju na równi z innymi narodami. Zapowiedział, że po dojściu PiS do władzy w kraju, nastąpią 3 fundamentalne zmiany. Po pierwsze PiS przywróci wiek emerytalny do stanu przed wprowadzonymi ostatnio zmianami. Po drugie przeprowadzi reformę szkolnictwa przywracając ośmioklasową szkołę podstawową. Po trzecie będzie przeprowadzona zmiana funkcjonowania służby zdrowia polegająca przede wszystkim na tym, aby lekarze mogli leczyć a liczyć czy opłaci się pacjenta leczyć.

Po dość burzliwej a czasami emocjonalnej dyskusji spotkanie zmieniło swój charakter na takie, kiedy to posłowie przystąpili do konsultacji w prywatnych trudnych sprawach, które dotykają naszych mieszkańców i szukają oni pomocy u parlamentarzystów.
E.T.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Europoseł Janusz Wojciechowski i poseł Piotr Polak – spotkanie z wyborcami w Wieruszowie

  1. Anonim pisze:

    Tylko PiS może przywrócić porządek ,ja głosuję za PiS-em .

  2. Anonim pisze:

    A ja głosuje na p. Elżbietę Nawrocką.Ona jest wiarygodna.