KRONIKA POLICYJNA

KPP w Wie15 czerwca dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na terenie jednej z baz transportowych w gminie Wieruszów. Na miejscu ustalono, że po wyłamaniu zabezpieczeń wlewów ze zbiorników dwóch pojazdów skradziono 140 litrów oleju napędowego.

 

Złodziej nie mieszkał daleko. Po śladach jakie złodziej zostawił pies tropiący wraz z policyjnym przewodnikiem dotarli do jego domu. Mężczyzna był zaskoczony, okazało się, że paliwo miał schowane w szopce a sam nosił jeszcze na ubraniach ślady po oleju napędowym. To nie pierwsza kradzież paliwa w tym miejscu. Skradzione paliwo wyceniono na kwotę 759 złotych na szkodę Powiatowego Zarządu Dróg. Za kradzież z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

• 15 czerwca policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali w Mirkowie na drodze nr 450 obywatela Ukrainy, który kierował volkswagenem transporterem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów wymaganych do kontroli, został zatrzymany do wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony do Sądu. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

• 11 czerwca po godzinie piętnastej w rejonie skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Fabryczną w Wieruszowie zderzył się samochód osobowy z kierującą rowerem. Jak wynika z ustaleń kierująca samochodem ford fokus 59-letnia kobieta nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 42-letniej rowerzystce, na szczęście rowerzystce nic poważnego się nie stało. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja drogowa. Obje uczestniczki są mieszkankami gminy Wieruszów, były trzeźwe. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym.

• 8 czerwca po godzinie 16:00 w rejonie przejścia dla pieszych na jednej z ulic Bolesławca motorower zderzył się z fordem fiestą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motorowerzysta, mieszkaniec gminy Bolesławiec wykonywał manewr skrętu w lewo w chwili kiedy był wyprzedzany przez kierującą fordem mieszkankę gminy Łubnice. W wyniku zderzenia motorowerzysta trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący byli trzeźwi. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia.

• 7 czerwca na drodze relacji Osiek – Galewice został potrącony rowerzysta. Mężczyzna został uderzony przez samochód osobowy, który nie zatrzymał się i odjechał. Na szczęście obrażenia jakie doznał rowerzysta nie były groźne. Poszukujemy kierowcy tego samochodu, nie udzielenie pomocy i ucieczka z miejsca zdarzenia stanowi przestępstwo za które grozi kara pozbawienia wolności.

• Policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który pierwszego czerwca po godzinie dwudziestej pierwszej ukradł na terenie wieruszowskiego szpitala portfel z pieniędzmi. Portfel znajdował się w damskiej torebce w pomieszczeniu, w którym chwilowo nikogo nie było. Wychodząc mężczyzna został zauważony przez pacjentkę, która opisała jego wygląd policjantom. Policjanci namierzyli złodzieja na ulicy Warszawskiej w Wieruszowie. Zatrzymany nie posiada stałego miejsca zamieszkania, podawał, że jest z Wrocławia, skradzione pieniądze, które schował w skarpetce udało się odzyskać. Apelujemy do mieszkańców o niepozostawianie torebek i portfeli w miejscach ogólnie dostępnych.

• 4 czerwca uczciwy znalazca zgłosił się do naszej jednostki ze znalezionym w Wieruszowie na ulicy Wrocławskiej damskim portfelem. W portfelu znajduje się pewna suma pieniędzy. Osoba, która zagubiła portfel proszona jest o zgłoszenie się do komendy policji. Jeśli w ciągu kilku dni właściciel nie zgłosi się po odbiór, zguba zostanie przekazana do biura rzeczy znalezionych znajdującym się w starostwie powiatowym.

• 14 czerwca uczniowie wieruszowskich szkół spotkali się w Wieruszowskim Domu Kultury aby wziąć udział w ogólnopolskim zrywie wzmocnienia twórczej profilaktyki pod nazwą „Przestańmy biec”. Happening zorganizowano po to aby alkohol, narkotyki i przemoc nie odbierały wolności życia. Poprzez teatr, taniec i śpiew młodzież poruszała problematykę przemocy i uzależnień promując zdrowe życie.
Spotkanie zostało zainicjowane przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie przy współudziale Starostwa powiatowego i Urzędu Gminy Wieruszów, które reprezentowali zastępca starosty Mirosław Urbaś i zastępca burmistrza Piotr Psikus. Komendę Policji reprezentowali naczelnik wydziału prewencji podinspektor Paweł Gnych i rzecznik komendanta aspirant Radosław Szkudlarek.

Na widowni oprócz młodzieży zasiedli wszyscy chcący wziąć udział w tym przedsięwzięciu między innymi dyrektorzy szkół, nauczyciele, samorządowcy i przedstawiciele profilaktyki uzależnień. Swoje wystąpienia przygotowały gimnazja nr 1 i 2 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Staszica z Wieruszowa. Spektakle profilaktyczne zaprezentowała grupa teatralna związana z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sokolnikach w przedstawieniu pod nazwą „Kopciuch”, grupa reprezentująca gimnazjum nr 2 w przedstawieniu „Z życia wzięte”. Pomiędzy przedstawieniami uczennica gimnazjum nr 1 zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Występy skłaniające do przemyśleń podsumowano gromkimi brawami. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania happeningu i tym, którzy zechcieli wziąć w nim udział składamy serdeczne podziękowania.

Opracował:
rzecznik prasowy KPP Wieruszów
asp. Radosław Szkudlarek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.