Wieruszowska młodzież przyjęła Ducha Świętego

Bierzmowanie 266

W sobotę 14 czerwca odbyła się   w parafii p.w. Św.Stanisława B. i M. w Wieruszowie ważna uroczystość. Wieruszowska młodzież przystąpiła do  Sakramentu Bierzmowania.

Sakramentu Bierzmowania udzielił  153  osobom  bp. senior Stanisław Napierała w imieniu ordynariusza diecezji kaliskiej.

 Młodzież klasy III gimnazjum i I ponadgimnazjalnej przygotowywała się poprzez comiesięczną spowiedź, uczestnictwo w niedzielnej  oraz świątecznej mszy św., nabożeństwie różańcowym i drodze krzyżowej .

„To są Wasze – Zielone Święta. Duch Święty zstąpi na Was, napełni Was. Stanie się Wam bliski, obejmie Was i poprowadzi przez życie. Ten dzień mówi, że już nigdy nie będziesz sam. Zawsze będzie z Wami Bóg – Duch Święty. Dziś jest wspaniały dzień, z radością  sprawuję mszę św. w Waszej intencji” – powiedział biskup Napierała.

 Na zakończenie do młodzieży skierował swoje słowo proboszcz parafii ks. prałat Henryk Orszulak. Ks. biskup Stanisław podziękował za piękną uroczystość oraz  za współpracę o. Kazimierzowi Manieckiemu przeorowi Ojców Paulinów.

– Wkrótce również relacja video.

Tekst & Fotorelacja:

    Piotr Kołodziejczyk

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.