Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich oraz Mistrzostwa Polski Amatorów w Maratonie MTB

zMPA (8)_600x800W niedzielę 14 września w Obiszowie odbyły się  1 Mistrzostwa Szkółek Kolarskich w których to i nasza młodzież brała udział.

O randze imprezy może świadczyć obecność wielu ważnych osób kształtujących sport w naszym kraju, w tym Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata i Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Wacława Skarula.

Apetyty mieliśmy duże ale zostały one zweryfikowane w trakcie zawodów. Nie, nie narzekamy. Przyszło naszym zawodnikom zmierzyć się z najlepszymi szkołami kolarskimi w Polsce np. SZKÓŁKA KOLARSKA ANTONIN czy też  UKK”ORIENS MTB” CHOJNÓW lub MTB Obiszów Team, nie mogło tutaj zabraknąć oczywiście kolarzy Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego którzy sami wywalczyli 4 medale (jest to najliczniejsza szkoła kolarska w Polsce, szkolą 120 zawodniczek i zawodników)

Tym bardziej wyniki naszych wychowanków cieszą i z całego serca gratuluję im osiągniętych wyników, dali z siebie maximum.

I tak Magda Zawierta w kat. żaczka zajęła 6 miejsce ze stratą do zwyciężczyni tylko minuty i 55 sekund, Dominik Zawierta w kat. junior młodszy wjechał na metę jako 4 zawodnik,

Piotrek Mokrzycki w tej samej kategorii znalazł się na 6 miejscu. Brawo, spisaliście się bardzo dobrze.

Jeszcze tego samego dnia Dominik, Piotrek, Tomek wystartowali w Mistrzostwach  Polski Amatorów w Maratonie MTB na dystansie 35km. Na tym dystansie wystartowało łącznie 312 zawodników, najlepszy z naszej trójki Dominik Zawierta przyjechał jako 14 w swojej kategorii i 80 OPEN. Piotrek Mokrzycki w kat. zajął 18 miejsce i 178 w OPEN oraz Tomek Zawierta 76 miejsce w kat. a 181 W OPEN.

Jak na pierwszy start w mistrzostwach polski jesteśmy zadowoleni z wyników.

TSR ASHIMA WIERUSZÓW

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.