Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR – wyniki

Uicer_586x800Polak Mistrzem Świata w Ecodriving’u .

Do konkursu w specjalnej kategorii jazdy ekonomicznej w zróżnicowanym ruchu drogowym (autostrada, droga krajowa i wewnętrzna) stanęło 9 zawodników z Niemiec, Szwajcarii, Słowenii, Holandii, Republiki Południowej Afryki, Włoch, Belgii i Finlandii.

Najlepszy wynik, najniższe zużycie paliwa osiągnął nasz reprezentant – Dariusz Serafiński, reprezentant i zarazem kapitan polskiej ekipy – pokonując dystans 25 km w obciążonym do 39 ton zestawem Mercedes Benz Actros z naczepą, zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Jak informowaliśmy wcześniej na 29. Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych w kadrze Polski mieliśmy naszego wieruszowskiego reprezentanta.

Mariusz Skupiński ( Polska) w kategorii „C”  osiągnął  7 wynik zawodów na 30 zawodników startujących w tej silnie obsadzonej konkurencji. Pan Mariusz uzyskał najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów w tej kategorii. Natomiast w rankingu indywidualnym  zawodów został sklasyfikowany na pozycji 32 jako  drugi z polskich kadrowiczów.

W zawodach  uczestniczyło 131 zawodników, reprezentujących  14 krajów. Polska reprezentacja w klasyfikacji drużynowej zajęła 6 miejsce.

Gratulujemy Panu Mariuszowi udanego występu i kolejnych sukcesów już za 2 lata w Finlandii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.