Krajowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS

Czarna DamkaW dniach 21-23 listopada w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Krajowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w warcaby 100-polowe.

Zawody zostały rozegrane na  dystansie 7 rund, z czasem 1,5 h na zawodnika. Turniej ten  jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w kalendarzu Polskiego Związku Warcabowego, a mimo to, jak zwykle drużyna „Czarnej Damki” przywiozła do Lututowa worek pełen medali.

W głównym turnieju mężczyzn startowało 48 zawodników z całej Polski, których pogodził zawodnik z Lututowa – Przemysław Oderkiewicz, zdobywając tytuł aktualnego Mistrza Zrzeszenia LZS. Drugą pozycje i srebrny medal MP w turnieju wywalczył również nasz zawodnik – Mariusz Ślęzak (obaj po 11 pkt). Pozostali zawodnicy „Czarnej Damki” również nie zawiedli, podnosząc swoje rankingi i zajmując dobre lokaty: Arkadiusz Ślęzak – miejsce 7, Grzegorz Siwik – 14, Ślęzak Zygmunt – 18, a Jan Osiołkowski – 21. W kategorii orlików (chłopców do lat 10) bardzo dobrą – 5 lokatę zajął nasz 8-letni Samuel Pazek, a do lat 13, na pechowej, 4 pozycji – uplasował się Tobiasz Bednarski.

W turnieju kobiet również nie obyło się bez sukcesów! W klasyfikacji dziewczyn do lat 13, Mistrzynią Zrzeszenia LZS została zawodniczka z klubu Lututów – Estera Pazek. Jest to największy dotychczasowy sukces naszej młodej zawodniczki na arenie Polskiego Czempionatu. Na uwagę zasługuje równie genialny występ naszej drugiej zawodniczki – Pauliny Ciećka – która wywalczyła srebrny medal w kategorii do lat 16.

W klasyfikacji drużynowej, Lututów – (w składzie: Przemysław Oderkiewicz, Mariusz Ślęzak, Arkadiusz Ślęzak oraz Paulina Ciećka) zajął 2 pozycję, pechowo przegrywając o jedno oczko w ostatniej rundzie z drużyną z Janikowa.

Koszty udziału naszych zawodników na turniej w Lidzbarku Warmińskim pokrył Urząd Gminy w Lututowie.

Z warcabowym pozdrowieniem

Prezes LKS CZARNA DAMKA Lututów

Zygmunt Ślęzak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.