Mistrzostwa Polski Juniorów – Solec Kujawski 2014

604125_409376215876193_608237238573689129_nW minioną sobotę w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin.

Zawody były rozgrywane w dwóch konkurencjach: kumite ( walki) oraz kata (układy technik).

W sumie wystartowało 162 zawodników. Walki były rozgrywane w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Klub WKKK HUSARIA reprezentowali: Arkadiusz Wójciak oraz Kamila Wójciak (aktualna Mistrzyni Polski w kumite).

Jako pierwsze rozegrane zostały konkurencje kata. Zarówno Arek jak i Kamila dali dobry pokaz swoich umiejętności, niestety tylko Kamila decyzją sędziów zakwalifikowała się do rundy finałowej, ostatecznie zajmując wysoka – czwartą lokatę .

W konkurencji kumite, Arek niestety przegrał na punkty ze swoim przeciwnikiem. Kamila natomiast  rozgromiła swoja rywalkę. W finale jednak, z dużo cięższą zawodniczką nie udało jej się wygrać – ostatecznie zajęła bardzo dobre, drugie miejsce. Należy w tym miejscu podkreślić, że Kamila startując w kategorii OPEN była najlżejszą zawodniczką.

Podsumowując – występ naszych karateków uznajemy za udany.

Kamila Wójciak v-ce Mistrzynią Polski Juniorów oraz 4 miejsce w konkurencji kata.

Z ramienia klubu opiekunem husarzy był sensei Rafał Kos, rolę sędziego pełnił sensei Robert Gruszka.

„Promocja gminy Wieruszów poprzez sport i rekreacje”.

Zarząd WKKK Husaria

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.