Serce!? To Polska właśnie…

W Szkole Podstawowej w Wyszanowie uroczysty apel poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości odbył się w piątek 7 listopada. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas. Słowo wstępne na temat Święta Niepodległości wygłosił dyrektor szkoły Wiesław Kasprzak.

 
Motywem przewodnim akademii w wykonaniu uczniów należących do koła historycznego była rozmowa dziadka z wnuczką. Chociaż staruszek nie uczestniczył w wydarzeniach 1918 roku, znał je doskonale z historii, ponieważ należał do pokolenia, dla którego przeszłość narodowa była zagadnieniem wielkiej wagi, a miłość Polaka do ojczyzny sprawą oczywistą. Wspomnienia dziadka o zaborach i drodze do niepodległości były ilustrowane ,,żywymi obrazami” i pieśniami patriotycznym. Uzupełnieniem występów dzieci była prezentacja multimedialna.
Młodzi widzowie mogli z tej inscenizacji wynieść wiele dla siebie. Pomogła im ona zdobyć wiadomości o przeszłości naszej ojczyzny. Przy okazji zwrócili uwagę na ważną rzecz, a mianowicie na to, że warto słuchać i doceniać starsze pokolenie, które w wielu wypadkach może być autorytetem moralnym i ekspertem w różnych dziedzinach wiedzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments