Brąz w tenisie stołowym

20150324_152123 (Copy)24 marca w Gimnazjum w Łobudzicach odbył się Finał Wojewódzki w Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Gimnazjalnych – Gimnazjada 2014/2015. Znakomicie spisali się w nim uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie zajmując 3 miejsce, zdobywając złote medale.

W finale wystąpiły po dwie najlepsze szkoły, które awansowały z zawodów rejonowych. Rejon sieradzki reprezentowały drużyny Publicznego Gimnazjum w Osjakowie i Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie. Łącznie wystartowało 10 zespołów, które podzielono na dwie grupy trzy zespołowe i 2 grupy dwu zespołowe.

Chłopcy z Gimnazjum Nr w Wieruszowie trafili do grupy C mając za przeciwników: Gimnazjum Nr 22 Łódź oraz Gimnazjum Zgierz. Zwycięstwa z tymi drużynami stały suę przepustką do walki o medale.

Pierwszy przeciwnikiem w finale był faworyt zawodów (ubiegłoroczny mistrz województwa) Gimnazjum Nr 2 Rawa Mazowiecka. Dwójka przegrała tę bitwę 0:3. Drugim przeciwnikiem wieruszowskiego gimnazjum było Gimnazjum Piątkowisko. W tym pojedynku tenisiści z Wieruszowa zdecydowanie zwyciężyli. Wynik 4:1 dawał w tym momencie przynajmniej medal brązowy. W pojedynku o II miejsce drużyna Gimnazjum Nr 2 niestety uległa Gimnazjum Moszczenica 0:3.

Trzecie miejsce w finale wojewódzkim jest ukoronowaniem wielu godzin spędzonych na treningach i zawodach. Wielkie gratulacje dla chłopców i życzymy im dalszych sportowych sukcesów.

Zespół Gimnazjum Nr 2 w Wieruszowie wystąpił w składzie Kacper Wiśniewski, Robert Oleś, Hubert Wiśniewski.

4. Gimnazjum Piątkowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.