„Czarna Damka” w Szklarskiej Porębie

Szklarska (12)W dniach 25-29 kwietnia 2015roku w Szklarskiej Porębie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych w warcabach 100-polowych. Udział wzięło 70 zawodników i zawodniczek  z kilkunastu klubów. Powiat wieruszowski reprezentował  klub LKS ,,Czarna Damka,, w Lututowie, a na zawody wybrało się 7  zawodników. Najlepiej spisał się Zygmunt Ślęzak, który w kategorii seniorów starszych zdobył brązowy medal. Tutaj należy zaznaczyć, że prezes lututowskich warcabistów  zdobył swój pierwszy medal indywidualny na zawodach rangi  Mistrzostw Polski.

W 7 rundach zdobył 8 pkt. /3 zwyc.  2 remisy i 2 porażki/. Też 8 pkt. zdobył Jan Osiołkowski plasując się na 4 miejscu/tracąc do kolegi 1 mały punkt wartościowy/.  Ponadto z mniejszymi sukcesami uczestniczyli  w zawodach: Estera Pazek, Paulina Ciecka , Edward Perdek, Siwik Grzegorz oraz Władysław Kasendra, który zdobył III kategorię warcabowa/.

W wolnej chwili warcabiści pojechali do Harachowa zobaczyć jak wyglądają z bliska skocznie narciarskie.  Zawodnicy serdecznie dziękują samorządowi gminy Lututów za pomoc w wyjeździe na mistrzostwa.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd ,,Czarnej Damki,,

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.