Mistrzyni Polski z Bralina

1Maja Drelak udowodniła, że jest najlepszą juniorką młodszą w Polsce w kolarstwie górskim MTB. 26 lipca 2015 r. z Głogowa wróciła w biało-czerwonej koszulce z orłem na piersi. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pokazała, że nie ma sobie równych.

Od początku do końca wyścigu narzucała tempo swoim rywalkom i dominowała nad pozostałymi, 19 najlepszymi zawodniczkami, które zakwalifikowały się do OOM. To największy życiowy sukces naszej Majki.

W minioną niedzielę rozegrany został najważniejszy rangą dla juniora młodszego w tym roku wyścig, wyścig, do którego nasi zawodnicy przygotowywali się od miesięcy, startowali w kilku eliminacjach, by zakwalifikować się do finału. I udało się. Cała czwórka: Maja Drelak, Tomasz Bryłka, Kacper Kuropka i Karol Przewdzięk mieli ten zaszczyt i przywilej, by rywalizować wśród najlepszych w Polsce zawodników: 20 dziewczyn i 40 chłopaków.

Złoty medal, biało-czerwona koszulka z orłem, puchar z rąk prezesa PZKol, gratulacje i uznanie dla trenera Dariusza Drelaka i jego podopiecznej – Mai powędrowały do Bralina. Chłopaki dzielnie walczyli do końca, a swój pierwszoroczny start na olimpiadzie zakończyli kolejno na miejscach: Tomek – 24, Karol – 27, Kacper – 33.

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości, bowiem razem ze swoimi kolegami z drużyny Maja Drelak odebrała puchar za 2. miejsce w klasyfikacji dla najlepszego klubu. Sekcja Cart-Pack Bralin stanęła na 2. miejscu na podium, wyprzedzając kluby z dużych ośrodków miejskich. To ogromy sukces dla młodego, małego klubu kolarskiego z Bralina. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali również województwo wielkopolskie. Razem z trojgiem innych zawodników z Wielkopolski wywalczyli 3. miejsce na podium. Tym samym klub wrócił z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Głogowie z trzema pucharami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baranów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.