Srebrny medal chłopców z Wieruszowa

2940[1]W dniu, 4 października, 2015 roku w Kutnie odbył się Finał Wojewódzki VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w piłce nożnej.

W turnieju tym w kategorii chłopcy 12-13 lat wystąpiła drużyna Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, która po wygranych eliminacjach gminnych, międzypowiatowych uzyskała awans do półfinałów wojewódzkich.

W półfinałach wojewódzkich, które odbyły się 1 października, 2015 roku w Łodzi, zawodnicy Wieruszowa rozegrali mecze: Wieruszów – Uniejów 3:1, Wieruszów – Opoczno 2:1, Wieruszów – Łódź 0:2. W półfinale wojewódzkim drużyna Gimnazjum nr1 w Wieruszowie zajęła 1 miejsce i awansowała do Finału Wojewódzkiego.

W Finale Wojewódzkim nasi zawodnicy pokonując zespoły z Gimnazjum Kutno 3:0, z Gimnazjum Skierniewice 5:1, Łódzi 3:0 i Gimnazjum Głowno 3:2 wywalczyli awans do meczu finałowego. Stawką meczu finałowego był wyjazd drużyny na Finał Ogólnopolski, który zostanie rozegrany w Warszawie na hali Torwaru.

W meczu finałowym, w dogrywce zawodnicy Gimnazjum nr1 w Wieruszowie musieli jednak uznać wyższość zespołu z Team Czechy przegrywając 1:2.

W klasyfikacji końcowej Finału Wojewódzkiego VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP drużyna Gimnazjum nr1 w Wieruszowie zajęła II miejsce zdobywając srebrny medal.

W województwie łódzkim w VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w kategorii chłopców wzięło udział ponad 200 drużyn.

W skład drużyny wchodzili:
Górka Fabian, Bizuga Mateusz, Lewiński Sebastian, Górski Kacper, Żurek Kamil, Zawada Michał, Grzesiuk Mateusz, Skowroński Mateusz.
Opiekunem drużyny był Mariusz Moska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.