Start Łubnice pokonał Prosnę

sportlubnice 118 (Copy)Piłka nożna

Drugiej z rzędu porażki doznali piłkarze Prosny Wieruszów. W dziewiątej kolejce spotkań klasy A ulegli w Łubnicach miejscowemu Startowi 1:2. Obie bramki gospodarze zdobyli w pierwszej połowie. Honorowego gola dla Prosny zdobył w drugiej połowie Mateusz Poprawa.

Start Łubnice – Prosna Wieruszów 2:1 (2:0)
1:0 Porażka (20)
2:0 Glapa (24)
2:1 M. Poprawa (67)
Start: M. Grabarz, Michał Starek, Zysiek, Brząkała, Gwiazda, Niedźwiecki, Górka (70 J Grabarz), Merta, Dębski, Baniak (83 Gacka), Porażka. Trener Maciej Merta.
Prosna: Kaleta, Zawieja, M. Poprawa, Rzeźnik, Giery, Błażejewski, Aplas (78 Betka), Wróbel, Tomala, Misztal, Kostrzewa (65 Siatkowski). Trener Włodzimierz Dwernicki.

Był to niestety kolejny słaby mecz w wykonaniu Prosny. W dalszym ciagu w grze wieruszowian szwankuje przede wszystkim dokladność. Większość podań w środkowej strefie boiska zamiast do partnerów z drużyny trafia pod nogi przeciwnika. Stąd przy takiej grze oraz braku napastników trudno jest o zdobycie goli. Niestety widac to w tabeli. Prosna jest jedną ze słabszych drużyn w klasie A pod względem skuteczności. Pierwsza połowa meczu w Łubnicach była wyrównana, a decydujące dla jego przebiegu były pierwsze 24 minuty.

Niestety w tej części główną role odgrywał sędzia tego spotkania, który nie potrafił panować na boisku. I wręcz dziwne, że jego decyzje praktycznie były w jedną stronę. Ataki w przeciwnika ciałem, kiedy piłka była po za zasięgiem, nakładki, niebezpieczna gra zawodników. Starty uchodziły płazem, natomiast znacznie drobniejsze przewinienia Prosny sędzia „widział” dokładnie. I właśnie po jednej takiej sytuacji goście wywalczyli rzut rożny, z którego Bartosz Porażka strzałem głową zdobył prowadzenie dla Startu. Zdenerwowani piłkarze Prosny w chwilę później popełnili błąd, który wykorzystał Krzysztof Glapa lobem posyłając piłkę nad bramkarzem w światło bramki i było 2:0.

Od tego momentu pomyłki (które były w dwie strony – bez konsekwencji dla gospodarzy) sędziego jakby zanikły. Po przerwie do ataku ruszyła Prosna i praktycznie gra toczyła się na jedną bramkę. Gospodarze jedynie sporadycznie próbowali kontratakować. W 67 min. stoper Mateusz Poprawa wykorzystał błąd gospodarzy i zdobył gola kontaktowego. Niestety mimo wielu dogodnych sytuacji, które mieli m.in dwukrotnie Bartek Siatkowski, Piotrek Wróbel oraz Dawid Tomala nie udało się zdobyć choćby wyrównującego gola i trzy punkty pozostały w Łubnicach.

16, KS Osiek 9 3 9-19

W sobotę 17 października br.: Warta II Działoszyn – Orzeł Galewice (15, GKS Czastary – Start Łubnice (15).
W niedzielę 18 października br.: Prosna Wieruszów – GLKS Biała (15) KS Osiek – Zryw Ożegów (14).
itpsport

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łubnice, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.