Otwarte Indywidualne i Drużynowe Krajowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS

IMG_7386 (Kopiowanie)W dniach 19-22.11.2015r. w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie gm. Galewice rozgrywano Otwarte Indywidualne i Drużynowe Krajowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w warcabach 100-polowych.

Startowała 51 zawodników oraz 17 zawodniczek z 15 klubów całego kraju. Na zawody przyjechało wielu warcabistów z krajowej czołówki na czele z aktualnym MP seniorów Łukaszem Kosobudzkim. Na uwagę zasługuje również start zawodniczki z Czech Petry Duskowej zgłoszonej do rozgrywanej przez Klub Sokół Wrocław.
Nasz powiat reprezentowało 15 warcabistów LKS Czarna Damka z Lututowa w tym 2 z gminy Łubnice i 2 z gminy Sokolniki. Głównym organizatorem Turnieju był Klub LKS Czarna Damka Lututów, a sędziowali Zygmunt Ślęzak /główny/ i Arkadiusz Biadasiewicz /rundowy/. Zawody rozgrywano na dystansie 9 rund z czasem 1,5 godz. na zawodnika. Nasi warcabiści zaprezentowali bardzo dobry występ zdobywając 6 medali.
W kategorii drużynowej złote medale wywalczyła nasza ekipa w składzie: Przemysław ODERKIEWICZ, Mariusz ŚLĘZAK, Arkadiusz ŚLĘZAK i Estera PAZEK. Tylko o 1 pkt. mniej miała drużyna OKS Sokół Wrocław, III miejsce Grom Złota Dama Poczesna. W generalnej klasyfikacji indywidualnej mężczyzn na III pozycji uplasował się Przemysław Oderkiewicz z 13 pkt. Arkadiusz Ślęzak zajął 5 miejsce też 13 pkt. Mariusz Ślęzak zakończył zmagania na 10 pozycji z 11 pkt. Po 11 pkt z naszego klubu zdobyli jeszcze Edward Perdek, który był 14 /ale zdobył złoty medal w kategorii + 50/ oraz Jan Osiołkowski 17 miejsce /brązowy medal w tej samej kategorii. Nasz najmłodszy zawodnik Samuel Pazek w kategorii do 10 lat zajął II miejsce, a złoto miał na wyciągnięcie ręki. Do ostatniej rundy był liderem, ale poniósł porażkę w bezpośrednim pojedynku z warcabistą z Darłowa, a wystarczył remis. Na II miejscu uplasowała się Estera Pazek w juniorkach do 16 lat z 9 pkt. Dobre miejsca z naszych warcabistów zajęli również Tobiasz BEDNARSKI – 7 w kategorii młodzików. Kategorie warcabowe z naszego klubu zdobyli Zbigniew Kopacki IV / po raz pierwszy na takiej rangi zawodach/ oraz Krystian i Szymon Wiluś V kategorie.
Puchary i medale oraz upominki wręczali: v-ce przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Piotr Kowalczyk i Józef Suwara. Wójt Gminy Lututów Marek Pikuła, Wójt Gminy Galewice Marian Wojcieszak. Przewodniczący gminy Lututów Jan Wardęga oraz Dyrektor DWD w Głazie Mirosław Dębski. Były to kolejne bardzo udane zawody organizowane przez lututowską Czarną Damkę. Po 3 latach warcabiści po raz drugi wrócili na turniej do Głazu i bardzo chwalili organizację, miejsce zakwaterowania oraz bardzo smaczne obiady i z chęcią chcieliby powrócić na następne zawody. Atrakcją dla dzieciaków była przejażdżka konna. Przy okazji Zarząd Klubu bardzo dziękuje wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji mistrzostw, a są to: Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Gmina Lututów, Gmina Galewice, Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd LKS Czarna Damka Lututów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galewice, Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.