Orszak Trzech Króli po raz pierwszy zawita do Kępna

OTKBurmistrz Miasta i Gminy Kępno oraz Proboszcz Parafii św. Marcina zapraszają do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli.

 

 

W najbliższą środę, 6 stycznia 2016, ulicami Kępna po raz pierwszy przejdzie orszak Trzech Króli.  Do udziału w barwnym korowodzie wszystkich, którzy chcą rozpocząć nowy rok wspólnie kolędując, zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Kępno oraz Proboszcz Parafii Św. Marcina w Kępnie.

Orszak wyruszy o godz. 11.30 tuż po mszy św. która rozpocznie się o godzinie 11.00. Świąteczny korowód podążać będzie za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem ulicami:

Kościelną, ks. P. Wawrzyniaka, Sienkiewicza aż do Rynku. Finałowym punktem będzie przekazanie darów Trzech Króli i tradycyjne  jasełka, które będziemy oglądać w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 1 na kępińskim rynku.

Kolorowy Orszak będą tworzyły poszczególne parafie: św. Marcina – zielony, Matki Bożej Różańcowej – niebieski i Miłosierdzia Bożego – kolor czerwony.

Tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa całe rodziny, organizacje, wspólnoty i wszystkich – którzy pragną wspólnie kolędować. Dla uczestników organizatorzy przywidują świąteczne korony i śpiewniki.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments