I Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików

HMWM łodz (14)Łódź 6-7.02.2016

W dniach 6 i 7 lutego w Hali Lekkoatletycznej Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi oraz w Hali Sportowej w Aleksandrowie Łódzkim odbyły się I Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce.

Zawody miały wyłonić najlepszych zawodników i zawodniczki województwa łódzkiego w kategorii młodzików.

Na starcie zawodów stanęło około 300 zawodników i zawodniczek. W śród uczestników nie zabrakło zawodników z Wieruszowa. Miasto i Gminę Wieruszów reprezentowały dwie zawodniczki Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego (UMLKS) START W Wieruszowie Joanna Michowska i Kinga Trzeciak.

Zawodniczki startowały w trzech konkurencjach Joanna Michowska w biegu na dystansie 600m a Kinga Trzeciak w biegu na dystansie 60m i w skoku w dal.
Zawody te, to pierwszy halowy start naszych młodziczek w tym roku a zarazem, pierwszy start w nowym sezonie.

Podsumowując, zawodniczki spisały się bardzo dobrze zajmując znaczące miejsca w swych konkurencjach.
Joanna Michowska w biegu na dystansie 600m wywalczyła 5 miejsce z wynikiem 1:57,53
Kinga Trzeciak w biegu na dystansie 60m wywalczyła 8 miejsce z wynikiem 8:62 – finał ( 8:69 – seria)
Kinga Trzeciak w skoku w dal wywalczyła 3 miejsce z wynikiem 4,93

Wszystkie uzyskane przez nasze młodziczki wyniki to ich nowe halowe rekordy życiowe.
Dziewczęta to uczennice Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie trenujące w UMLKS START w Wieruszowie .

Zawodnicy UMLKS START w Wieruszowie trenują w ramach programu „Lekka atletyka twoją szansą” współfinansowanego przez Gminę Wieruszów

Trener- Jarosław Urbaniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.