Rymowanki, wierszowanki i wesołe historyjki z Wiesławem Drabikiem

??????????28 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci Wiesławem Drabikiem, autorem ponad dwustu bajeczek dla dzieci. W spotkaniu udział wzięło około 90 dzieci (ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Laskach wraz z opiekunkami).

Wiesław Drabik mieszka w Krakowie, a jego książki ukazują się w pięciu wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga Pascal – niektóre z nich sam ilustrował. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców. Są to najczęściej bogato ilustrowane bajeczki o zwierzętach, które swoją popularność zawdzięczają również ilustracjom Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty i Carlosa Busquetsa. Niektóre z nich były prezentowane w programie telewizyjnym pt. ,,Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii.

Podczas spotkania pisarz bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi i opowiadał o tym, jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora, wzbudzały wiele śmiechu i radości wśród uczestników, a odgadywane i dopowiadane przez nie głośno rymy, rozwiązywanie zagadek – nagradzane były naklejkami i zakładkami Najaktywniejsza uczennica, która zebrała najwięcej upominków, dostała w prezencie od Wiesława Drabika wybraną książkę ze specjalną dedykacją.

Na zakończenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość kwiatami i wydawnictwami biblioteki podziękowała Wiesławowi Drabikowi za wspaniałe, miłe i pełne humoru spotkanie. A uczniowie w długiej kolejce cierpliwie czekali na autograf pisarza. Pięknie ilustrowane książki Wiesława Drabika są również do wypożyczenia w bibliotece w Trzcinicy oraz w filii w Laskach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments