Otwarcie toru Motocross z piknikiem i Dniem Dziecka

0021kopia (Copy)W piękną słoneczną sobotę dnia czwartego czerwca w Nowej Wsi Książęcej odbyło się wielkie otwarcie toru Motocross połączone z Dniem Dziecka oraz piknikiem rodzinnym.

Całe wydarzenie miało miejsce w Agroturystyce Hubert w Nowej Wsi Książęcej, a ich organizatorem było powstałe w Nowej Wsi Książęcej Stowarzyszenie Natan-Cross, które zaprosiło wszystkich posiadaczy motocykli Cross, Enduro i Quad, amatorów jak i zawodników z licencją na tor Cross-Enduro w miejscowości Nowa Wieś Książęca Parcele gwarantując niezapomniane emocje i dobrą zabawę. Głównym punktami spotkania było otwarcie toru motocrossowego oraz piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Podczas sobotniego wydarzenia zaplanowano dwa emocjonujące wyścigi: w kategorii Cross enduro (godz. 14.00) i kategorii Quad (godz.15.10). Zawodnicy musieli przejechać cały tor, który miał długość 1,400 km. Na torze znajdowały się różne przeszkody, takie jak: kłody, opony, hałdy ziemi, a także wykopaliska zalane wodą. Długość czyli cały tor motocrossowy trzeba było pokonać w jak najkrótszym czasie, aby zaliczyć przejazd. Podczas zawodów padł rekord torów. Pobił go Szymon Sutowicz w czasie jednej minuty czterdziestu dwóch sekund. Mistrz przejechał cały tor ze średnią prędkością 53km/godz.

W kategorii junior – I miejsce zajął Dawid Wielgosz, w kategorii Cross Szymon Sutowicz, w kategorii quad I miejsce – zdobył Damian Jarych, który pokonał okrążenie w czasie 2 min 35 sekund, ze średnią prędkością 34 km/h. W ostatniej kategorii: weteran – I miejsce zdobył Radosław Chowaniec. Po zawodach odbyła się ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom.

Organizatorzy zapewnili przybyłym na zawody i piknik dobre, ciekawe widowisko.

Po zakończeniu zawodów motocrossowych odbył się piknik rodzinny dla dzieci nie zabrakło darmowych atrakcji z okazji ich święta: zamki dmuchane, zjeżdżalnie, dojenie sztucznej krowy, zawody strzeleckie z wiatrówki, przejazdy bryczką, przejazdy motocyklami, przejazdy quadami i wiele innych! To pierwsze, ale jak zapewniają organizatorzy nie ostatnie zawody przygotowane na tym torze.

Podczas wyścigów wolontariusze zbierali pieniądze dla chorego Tobiasza Aplasa z Nowej Wsi Książęcej. Planowane są dwie emocjonujące imprezy – wyścigi na początku i pod koniec jesieni: w kategorii Cross endure i w kategorii Quad. Prezes Stowarzyszenia Natan – Cross zaprosił wszystkich zainteresowanych na tor do Nowej Wsi Książęcej  na kolejne zawody.

red
zdj. Foto Studio 2000

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowa Wieś Książęca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.