Sukcesy grupy Orlik Wielkopolanina Siemianice

1 (Copy)Grupa Orlik Wielkopolanin Siemianice od czerwca 2016 r. występuje w nowych strojach piłkarskich, ufundowanych przez właściciela firmy Moderno Meble, pana Rafała Gąszczaka z Lipia.

Młodzi zawodnicy w barwach pomarańczowo-biało-czarnych z logo sponsora w kształcie korony prezentują się bardzo efektownie – i efektywnie. Przygotowując się do kolejnego sezonu, uczestniczyli w licznych turniejach, w których odnosili sukcesy. 7 maja w Bolesławcu pod nadzorem trenera Mieczysława Skotnika zajęli I miejsce, pokonując drużyny gospodarzy oraz ze Żdżar. 4 czerwca odbył się drugi turniej w Bolesławcu, tym razem organizowany o Puchar Prezesa LKS „Hetman” Żdżary.

Wielkopolanin pod opieką Tomasza Stanikowskiego wystartował w dwóch kategoriach wiekowych. Obie odniosły zwycięstwo. 12 czerwca natomiast rocznik 2007, prowadzony przez M. Skotnika, na Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łubnice zajął III miejsce. Bardzo silnie obsadzony był I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej OLIMPIONIK CUP’2016. 18 i 19 czerwca na orliku w Baranowie walczyły ze sobą zespoły z akademii sportowej we Wrocławiu, ze szkółek piłkarskich z Warszawy oraz drużyny z Brzegu, Marcinkowic, Baranowa i Grębanina. Wielkopolanin Siemianice po dwudniowych zmaganiach zajął II miejsce, ulegając tylko zespołowi ATP Warszawa I.

10 lipca 2016 r. podczas obchodów Dni Gminy Perzów rozegrano m. in. Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Perzów w kategorii Orlik i Żak. Obie drużyny z Siemianic odniosły zwycięstwo, pokonując gospodarzy i zawodników z Trzcinicy.

Tydzień później, 17 lipca podobne rozgrywki zorganizowała Trzcinica. I tutaj grupa Orlik zajęła I miejsce, a grupa Żak – II miejsce. Sportowcy Wielkopolanina rozwijają się, robią widoczne postępy, zauważane również przez trenerów przeciwnych drużyn. Dla młodych zawodników to jednak nie tylko przygotowanie do kolejnego sezonu, ale także atrakcyjna, zdrowa forma spędzania wolnego czasu. Towarzyszą im w tym rodzice, rodzeństwo i dziadkowie, którzy gorliwie kibicują i wspierają w organizacji tych przedsięwzięć.

Zofia  Skotnik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Siemianice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.