Ważna uchwała Rady Miejskiej w Wieruszowie

dsc_0404-copyPodczas XXX sesji Rady Miejskiej w Wieruszowie w dniu 20.10.2016r. dużym staraniem pani burmistrz Renaty Świeściak, aby wdrożyć program dbałości o czystsze powietrze w mieście, Radni przyjęli stosowną uchwałę.

 

Uchwała w sprawie przyjęcia „Programu dofinansowania zakupu i montażu kotłów c.o. zasilanych ekogroszkiem, gazem lub biomasą, budowy przyłącza do ciepłociągu oraz zakupu wymiennika na terenie Gminy Wieruszów” ze środków budżetu Gminy Wieruszów niebawem wejdzie w życie i będzie obowiązywać do 31 grudnia 2020r.

To pierwszy ważny krok w tym kierunku, następny jeszcze ważniejszy to wydzielenie w budżecie gminy odpowiednich środków na ten cel, w każdym roku jej obowiązywania.  Bardzo ważnym elementem uzyskania dofinansowania będzie wprowadzona hierarchia rozpatrywania wniosków.

W pierwszej kolejności będą dofinansowane wnioski związane z budową  przyłącza do ciepłociągu oraz zakupu wymiennika, w drugiej podłączenia  się do instalacji gazowej a następnie wszystkie inne rodzaje kotów zasilanych ekogroszkiem, lub biomasą, aż do wyczerpania środków na ten cel.

Radni zdecydowali, że wysokość dofinansowania, może wynosić do 30% udokumentowanych zakupów urządzeń, nie więcej jednak niż 5 000 zł.

E.T.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments