Mieszkańcy gminy Czastary świętowali 98 rocznicę odzyskanie niepodległości

511 listopada 2016 roku również Mieszkańcy gminy Czastary świętowali 98 rocznicę odzyskanie niepodległości. W tym roku uroczystości gminne odbyły się w Radostowie, gdzie po uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny zostały odsłonięte i poświęcone dwie tablice pamiątkowe.

 

 

 

Inicjatorem i współorganizatorem takiej formy obchodów był proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Rocha Ksiądz Kanonik Henryk Sikora. O podniosłą oprawę uroczystości zadbała Czastarska Orkiestra Dęta a cześć artystyczną przygotowali nauczyciele i uczniowie ze szkoły Podstawowej w Radostowie.

Uroczystości zaszczycili swoją obecności mieszkańcy gminy Czastary, przedstawiciele samorządu gminnego, delegacje szkół, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Radostowa, Czastarskiego Klubu Seniora, sołtysi, poczty sztandarowe z Zespołu Szkół im Bohaterów Września 1939 r oraz jednostek OSP. Uroczystego odsłonięcia tablic dokonały dzieci- uczniowie Szkoły Podstawowej w Radostowie. Nie przypadkowo odsłonięcie przypadło w udziale dzieciom, gdyż jak powiedział Ks. Henryk Sikora tablice odsłaniają Ci którzy maja pamiętać i dbać zarówno o to miejsce jaki i pamiętać tych którzy na przełomie wieków dbali o naszą Ojczyznę ”

Pod tablicami zapłonęły znicze złożone przez przybyłych gości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia

http://www.czastary.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary, Radostów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.