Relacja z „Demobilizacji” w Sokolnikach

demobilizacja-46Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach wypełnił się dziś tj. 12 listopada 2016 r. po brzegi przez uczestników aukcji przestarzałego sprzętu OC z gminnych magazynów.

 

 

Organizatorzy aukcji czyli Wójt Gminy Sokolniki wraz ze współpracownikami, nazwanej przewrotnie „Demobilizacją” upiekli na jednym ogniu kilka pieczeni.

– Pozbyli się dużej części niechcianego sprzętu a przypadku jego utylizacji poniesiono by  znaczne jej koszty.

– Uczestnicy aukcji nabyli całkiem ciekawy asortymentowo sprzęt i to za niewielkie pieniądze, i każdy z nich wykorzysta go w określonym przez siebie celu.

– Dochód z aukcji będzie przeznaczony na szczytny cel tj.  zakup zabawek do gminnych przedszkoli.

– Zorganizowali kolejną fajną imprezę dla mieszkańców i gości,  i jak widać, gdy się ma dobry pomysł można, osiągnąć wiele celów ku zadowoleniu wielu zainteresowanych.

Pan Rafał Barszczewski powiedział  mi, że to co pozostało z dzisiejszej aukcji zostanie jeszcze udostępnione w najbliższym czasie do sprzedaży kilku grupom rekonstrukcyjnym, które są tym zainteresowane i niebawem pojawią się w Sokolnikach.

W niektórych momentach, gdy licytowano ciekawe przedmioty zwłaszcza dla kolekcjonerów a grupa zainteresowanych osób była spora, ceny ostro szybowały w górę.

Oprócz aukcyjnych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyła się wojskowa grochówka po której można było potwierdzić  swą  obecność w foto budce Akuku ! Były też elementy patriotyczne czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy dużym ognisku  z udziałem Stowarzyszenia Historycznego „Bataliony Obrony Narodowej”, które zaprezentowało się w mundurach z okresu drugiej wojny światowej.

Reasumując impreza bardzo udana a jej efekty ekonomiczne, jak powiedział pan Rafał Barszczewski zostaną przedstawione w późniejszym czasie,  ale jak było widać ani on, ani wójt Sylwester Skrzypek nie kryli zadowolenia z tego, co dziś wydarzyło się w GOKSiT w Sokolnikach.

Gratulujemy pomysłu i nie kryjemy zadowolenia  z udanych zakupów.

E.T.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jola
4 lat temu

Wspaniała inicjatywa.Brawo i gratulacje dla P. Rafała za wspaniały pomysł! a jakie ognisko było ! z prawdziwego zdarzenia nie to co w Wieruszowie niby-ognisko w misce hehe!

Sokolniki
4 lat temu

Jako nowy mieszkaniec cieszę się że ITP pamięta o Sokolnikach.

sierż.
4 lat temu

Świetny pomysł na zebranie pieniążków na szczytny cel. A inne gminy na to nie wpadły. Brawo, brawo!