VIII Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Sokolnikach

dsc_0172Blisko 3 godziny cudownego śpiewu zafundował nam Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach we współpracy z Gminą Sokolniki i Starostwem Powiatowym w Wieruszowie – organizatorzy VIII Powiatowego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych, który odbył się 5 listopada w kościele św. Mikołaja w Sokolnikach.  Gospodarzem wydarzenia była jego pomysłodawczyni dyrektor GOKSiT p. Zofia Siwik.W przeglądzie wystąpiło aż 16 chórów, scholi i zespołów śpiewaczych:

1. Chór „Melodia” z Wielunia
2. Chór Uniwersytetu III Wieku z Wieruszowa
3. Chór z Dzietrzkowic
4. Chórek Dziecięco – Młodzieżowy Parafii Lututów
5. „Con Grazia” z Czastar
6. Grupa młodzieżowa z Gimnazjum w Galewicach
7. Schola „Dzieci św. Mikołaja” z Sokolnik
8. Schola Parafii w Cieszęcinie
9. Schola Parafii w Sokolnikach
10. Schola „W Jego Sercu” Parafii Pichlice
11. „Włościanie” z Chotowa
12. Zespół Śpiewaczy „Biała”
13. Zespół Śpiewaczy „Czeremcha” z Rudy
14. Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy „Naramice”
15. Zespół wokalny GOKSiT w Sokolnikach
16. Zespół wokalny „Libero” z Wyszanowa

Przegląd ma już rangę regionalną. Wzorem lat ubiegłych uczestnictwo swoje zgłosiły chóry, schole i zespoły śpiewacze nie tylko z powiatu wieruszowskiego, ale i z ościennych miejscowości, z sąsiednich powiatów. Kilka zespołów i chórów w świątyni w Sokolnikach, by podzielić się swoim talentem, pasją i różnorodnością repertuaru wystąpiło  po raz pierwszy. Chóry zaprezentowały się w utworach religijnych, patriotycznych, jak również folklorystycznych. Śpiewać pięknie Panu Bogu, to śpiewać z radością. Wszystkie chóry pokazały swój kunszt, jednak serca publiczności ponownie skradli mali wykonawcy – schole i chórki dziecięce. Dzieci tak pięknie śpiewają, grają i kłaniają się Jezusowi.

Na zakończenie przeglądu i na prośbę wójta Sokolnik p. Sylwestra Skrzypka, wszystkie chóry wraz z zgromadzoną   publicznością zaśpiewały ulubioną oazową pieśń Świętego Jana Pawła II – Barkę.

Na ręce opiekunów chórów, scholi i zespołów, które 5 listopada wystąpiły w Sokolnikach organizatorzy złożyli podziękowania w formie pięknych aniołów, dyplomów i kwiatów.

Aby uwiecznić ten chóralny anielski śpiew ku chwale Pana nie mogło zabraknąć wieruszowskich mediów. Organizatorzy powitali i podziękowali mediom za  nagłośnienie wydarzenia, promocję,  uczestnictwo w przeglądzie i materiały prasowe.

foto. Piotr Kołodziejczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat: Wieruszów, Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.