Spotkanie z leśnikiem w Szkole Podstawowej w Parcicach

parcice-13W piątek 16 grudnia do naszej szkoły przybyła pani leśnik Justyna Piszczorowicz z Nadleśnictwa Przedborów. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika.

 

 

Nasz gość opowiedział dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, zaznajomił dzieci ze śladami tych zwierząt.  Dzieci mogły wysłuchać odgłosów zwierząt żyjących w lesie. Pani leśnik opowiedziała również o sadzeniu lasu, przypomniała roślinność występującą w lesie oraz  poszerzyła nasze wiadomości o ochronie drzew przed szkodnikami. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych uczniów. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowe broszury przyrodnicze o Nadleśnictwie Przedborów. Uczniowie podziękowali pani leśnik za ciekawe spotkanie.
I. Nalepa
M. Sztucka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Parcice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.