Sukces uczniów ZSS ze Słupi pod Kępnem

slupiaturniej (2)Sukces uczniów ZSS ze Słupi pod Kępnem w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Biologicznej.

 

 

W dniu 24 stycznia 2017 roku  w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie odbył się IV Międzyszkolny Turniej Wiedzy Biologicznej pod hasłem „Olimpiada anatomiczna”.

W turnieju brały udział trzyosobowe reprezentacje z 4 placówek kształcenia specjalnego z południowej Wielkopolski ( Pleszew, Kalisz, Borzęciczki i Słupia pod Kępnem)  Uczniowie poza posiadaną wiedzą z zakresu anatomii człowieka musieli dodatkowo wykazać się praktycznymi umiejętnościami z obsługi mikroskopu oraz dobrać właściwe artykuły spożywcze do wylosowanego uprzednio składnika pokarmowego.

Ostatnią, najbardziej kreatywną konkurencją było wykonanie  doświadczenia oraz na podstawie dokonanych obserwacji wyciągnięcie właściwych wniosków. Na uwagę zasługuje również fakt, że uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z publiczną prezentacją własnych wyników, co dla nich nie jest rzeczą prostą. Gimnazjaliści Paulina Zimoch, Artur Gruszka oraz Kacper Woźniak z wszystkimi zadaniami poradzili sobie znakomicie i zdobyli II miejsce w konkursie, oddając pole pełnego zwycięstwa różnicą zaledwie 1 pkt.

Jest to ich niewątpliwie duże osiągnięcie, na które zapracowali poprzez rzetelne przygotowanie się pod opieką nauczyciela Sławomira Gieraka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Słupia pod Kępnem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.