Andrzej Kuch brązowym medalistą 61 Halowych Mistrzostw Polski w LA

W dniach 18 i 19 lutego w Hali Arena Toruń odbyły się 61 Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.

Nie zabrakło w nich naszego rodzimego akcentu. W mistrzostwach wystartował  zawodnik UMLKS START Wieruszów Andrzej Kuch.

Andrzej startował w konkurencji skoku w dal i wynikiem 7,51m wywalczył trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal 61 Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

To znaczne osiągniecie naszego zawodnika biorąc pod uwagę fakt, że na terenie Wieruszowa nie mamy warunków do przygotowania się do tej technicznej konkurencji zwłaszcza w sezonie zimowym.

Gratulujemy Andrzejowi i czekamy na sezon letni.

W Mistrzostwach startowała również wychowanka UMLKS START Katarzyna Wróbel – obecnie reprezentująca AZS AWF Wrocław. Kasia również startowała w konkurencji skoku w dal i wynikiem 5,49 zajęła 10 miejsce w klasyfikacji końcowej.

UMLKS START Wieruszów realizuje projekt „Lekka atletyka twoją szansą ”współfinansowany przez Gminę Wieruszów.

Trener – Jarosław Urbaniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.