Groźny wypadek na feralnym skrzyżowaniu w Parcicach

W dniu dzisiejszym (21.02.2017) w godzinach popołudniowych doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu w Parciach gm. Czastary, pow. wieruszowski.

 

 

  • Zderzyły się dwa auta. Samochód jadący od strony Wielunia  zderzył się z samochodem jadącym prawidłowo w stronę Czastar. Jedna osoba została przewieziona do szpitala w Wieluniu. Na miejscu są policjanci. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności wypadku – informacji udzielił dyżurny KPP w Wieruszowie.

Na feralnym  skrzyżowaniu w Parcicach doszło  do wielu wypadków i kolizji na przestrzeni ostatnich kilku lat. W roku 2009 na początku września  zginęła 33- letnia kobieta i jej 5-letnia córeczka. Mąż i półtoraroczny syn trafili do szpitala. W lipcu 2013 roku w wyniku wypadku na tym skrzyżowaniu 4 osoby trafiły do szpitala w Kępnie, jedna osoba została przetransportowana do szpitala w Sieradzu.

W Parcicach droga od strony Wielunia przecina się z drogą z pierwszeństwem przejazdu od strony Bolesławca w kierunku Czastar. W związku z wypadkami i kolizjami  wykonano dodatkowe oznakowania w postaci progów spowalniających i znaków. Widać, że to nie wystarczające  czynności i droga od Wielunia dla wielu kierowców zwłaszcza po raz pierwszy podróżujących nią stwarza złudzenie jakoby ona była z pierwszeństwem przejazdu.

O pechowym skrzyżowaniu w Parcicach pisały lokalne media, wielokrotnie wypowiadał się  i składał interpelacje odnośnie  potrzeby wybudowania tam ronda ewentualnie zmieniających się świateł  radny Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Dratwa.

Zarządcą dróg jest Powiat Wieruszowski.

  • Być może nie doszłoby do tego wypadku, gdyby  wsłuchano się w głos społeczeństwa, mieszkańców Parcic i radnego. Trzeba szybko wykonać to rondo, bo te oznakowania jak widać nie wystarczają – usłyszeliśmy od osoby, która powiadomiła nas o tym wypadku.

Skontaktowaliśmy się z radnym Andrzejem Dratwą. Radny będzie ponownie interpelował o wykonanie ronda na tym skrzyżowaniu w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników tych dróg. W tym temacie radny ma poparcie mieszkańców Parcic i Redakcji ITP i powiatowy.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Parcice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Groźny wypadek na feralnym skrzyżowaniu w Parcicach

  1. strażak pisze:

    Czy myślicie że rondo rozwiąże sprawę? Jest znak, wysepki, to powinno wystarczyć.

  2. Anonim pisze:

    Kilka lat był spokój.Rondo chyba nie wypali, może być miejsca za mało.