Młodzi działacze z „Solidarności”- 80 w strukturach krajowych FZZ

Przewodniczący  ”Solidarność”-80 Pfleiderer Prospan S.A. Piotr Morta funkcjonując w strukturach ponadzakładowych FZZ i „Solidarności”-80 stawia na aktywizacje młodych działaczy związkowych z Prospanu.

 

Tym samym 5 Członków Niezależnego Samorządnego  Związku Zawodowego ”Solidarność”-80 z terenu wieruszowskiego zakładu Pfleiderer Prospan S.A., uczestniczyło w miniony poniedziałek 20 lutego br. w posiedzeniu wyborczym Komisji Młodych Forum Związków Zawodowych w Warszawie.

Nasi mieszkańcy i działacze związkowi w składzie Mirosław Adamowicz, Wojciech Fryziel, Jarosław Galasiński,  Marcin Tomala oraz Dawid Ścigała przybyli na miejsce dzień wcześniej, gdzie w głównej siedzibie organizacji NSZZ ”Solidarność”-80 na ulicy Pięknej, przywitał ich Przewodniczący Komisji Krajowej Marek Mnich wraz z pozostałymi Członkami z całej Polski.  W trakcie spotkania wytypowano kandydatów na Przewodniczącego oraz Członków KM FZZ. Spotkanie zakończyło się wspólną kolacją, podczas której można było się lepiej poznać oraz wymienić cennym doświadczeniem.

„Posiedzenie wyborcze, rozpoczęło  się punktualnie o godzinie 11:00, w Warszawskiej siedzibie Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP przy ulicy Stefana Jaracza 2. Na początku posiedzenia Przewodnicząca FZZ Dorota Gardias przywitała wszystkich przybyłych na miejsce członków z 14 organizacji związkowych z całej Polski.

Kolejno odbyły się wybory Prezydium, wybór komisji wyborczej i skrutacyjnej, wybór przewodniczącego oraz członków Zarządu KM FZZ. Nowym Przewodniczącym, który zastąpi dotychczas pełniącą ową funkcję Wiolettę Janoszka, został Rafał Zaręba. Rafał to 32 letni górnik, pracujący w kopalni KWB „Bełchatów”, na co dzień aktywnie działający w Porozumieniu Związków Zawodowych Kadra!

Posiedzenie zakończyło się o godzinie 16:00, Po zakończonym posiedzeniu wyborczym którym wieruszowscy członkowie NSZZ „Solidarność ‘80” spotkali się jeszcze w siedzibie Sejmu RP z członkami Klubu poselskiego KUKIZ’15. Nie zabrakło również czasu na zwiedzenie siedziby całego Sejmu” – zrelacjonował Jarosław Galasiński.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z warszawskich wydarzeń z udziałem młodzieżówki ”Solidarności”-80 z Prospanu .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments