Otwarcie ofert na remont basenu w Słupi pod Kępnem

22 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się otwarcie ofert w ramach przetargu nieograniczonego: „Remont stacji uzdatniania wody i basenu w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi p/ Kępnem”.

Po przeanalizowaniu złożonych w postępowaniu ofert możliwym będzie wyłonienie wykonawcy i faktyczne rozpoczęcie prac. Warto nadmienić, że zadanie to współfinansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zakres prac objętych przetargiem zakłada: remont stacji uzdatniania wody na potrzeby basenu wraz z remontem pomieszczenia przeznaczonego na stacje uzdatniania wody, remont niecki basenu obejmujący wbudowanie w istniejącą nieckę żelbetową niecki ze stali nierdzewnej, wyposażonej w górne rynny przelewowe oraz profilowanie dno, wykonanie górnego przelewu wody, wykonanie instalacji odkurzającej dno basenu wraz z zakupem odpowiednich urządzeń, wykonanie instalacji przeciwprądu oraz biczów wodnych (w niecce przewidziano dodatkowo elementy do masażu karku i barków), wykonanie wejść do basenu oprócz tradycyjnego (drabinki) poprzez schody umieszczone w części płytkiej basenu oraz montaż podnośnika dla niepełnosprawnych. Remont okładzin ściennych pomieszczenia basenu, posadzek, sufitu, instalacji zasilających nieckę basenową oraz instalacji elektrycznej.

Prace rozpoczną się w kwietniu i zgodnie z harmonogramem inwestycji zakończyć się mają wraz z końcem roku.

Z krytej pływalni w Słupi pod Kępnem korzystają przede wszystkim dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, w tym sekcja sportowa odnosząca duże sukcesy na niwie nie tylko regionalnej, ale również krajowej – złote medale na Mistrzostwach Polski i Wielkopolski w pływaniu. Sukcesy naszych pływaków w dużej mierze zdecydowały o zakwalifikowaniu wniosku do dofinansowania. Oprócz wykorzystania do zajęć lekcyjnych, z obiektu korzysta ponad 1000 osób, w tym zdecydowaną większość stanowią dzieci. Na basenie realizowane są m.in. programy nauki pływania, zajęcia nauki pływania dla osób dorosłych, popularne wśród pań zajęcia Aqua Aerobiku i inne. Pływalnia jest również wykorzystywana przez grupy zorganizowane tzn. zakłady pracy, kluby sportowe czy stowarzyszenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments