Konkurs Sienkiewiczowski w Łubnicach

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Sienkiewiczowskiego.

 

 

            W całym kraju odbyło się w ubiegłym roku wiele imprez i inicjatyw upamiętniających postać i twórczość naszego pierwszego Noblisty. Publiczne Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach również podjęło szereg działań związanych z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza. Działania te, koordynowane przez zespół szkolnych humanistów, logopedę oraz dyr. Gminnej Biblioteki w Łubnicach miały na celu poszerzenie i ugruntowanie wiedzy o życiu i twórczości Noblisty, zainteresowanie młodzieży twórczością pisarza i zachęcenie do samodzielnego czytania jego utworów. Ponadto konkurs był okazją do odkrywania młodych talentów oraz stwarzania im możliwości publicznej prezentacji

            Pierwszy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza odbył się w grudniu Uczestnicy rozwiązywali test składający się z  zadań zamkniętych i otwartych o różnorodnej formule. Pytania konkursowe sprawdzały znajomość faktów z życia pisarza oraz odnosiły się do znajomości treści jego utworów. Główny nacisk położono na orientację w treści lektury ,,Krzyżacy”

            Obecnie odbyła się kolejna część konkursu – „Wielkie czytanie” fragmentów „Trylogii”. Uczestnicy czytali wybrany przez siebie fragment prozy Henryka Sienkiewicza Punktowane były : płynność czytania, poprawność oraz interpretacja tekstu.

            „Wielkiemu czytaniu” towarzyszył konkurs plastyczny dotyczący wybranej sceny lub postaci z powieści Sienkiewicza. Opiekę artystyczną sprawowała p. Małgorzata Reszka.

Oto laureaci konkursu:
Część pisemna- Bartosz Piekielny kl. IIIa
,,Wielkie czytanie” -Estera Pazek kl. III b
Konkurs plastyczny -Anna Drobina kl. IIIb

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, które zostały wręczone w trakcie  podsumowania konkursu.

Mamy nadzieję, iż obchody Roku Henryka Sienkiewicza przyczyniły się do lepszego poznania postaci i twórczości naszego Noblisty, a także zachęciły uczniów do samodzielnej lektury jego utworów.

Alicja Chadryś

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łubnice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments