Krzysiek Pichlak w finale Mistrzostw Polski !!!

W dniach 19 – 26 marca 2017 roku w Krynicy Zdrój odbył  się Półfinał Mistrzostw Polski Stowarzyszenia Cross w warcabach 100-polowych.

Uczestniczyli zawodnicy z dyfuzją wzroku. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund  z czasem  1,50 godziny. W gronie 45 zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów brał udział mieszkaniec gminy  Lututów Krzysztof Pichlak.

Kiedyś warcabista ,,Czarnej Damki” obecnie reprezentuje SKFSiTNiS  Jutrzenkę Częstochowa.  Krzysiek spisał się bardzo dobrze o czym świadczy zajęcie 7 pozycji ze zdobyczą 12 pkt. Wygrał 4 partie, 4 zremisował i 1 przegrał /ze zwycięzcą Andrzejem Jagiełą z Przemyśla/ .

Tym samym po raz pierwszy zakwalifikował  się do ścisłego finału, który odbędzie się w Suwałkach w miesiącu maju, gdzie prawo startu ma 9 najlepszych warcabistów z turnieju w Krynicy oraz 3 medalistów z ubiegłego roku.

Decydująca o szansie gry w finałach, była 8 partia, którą wygrał z Ewą Wieczorek – najlepszą zawodniczką w Polsce z dyfuzją wzroku/ najwyżej rozstawiona w turnieju w Krynicy/. Pichlak wypełnił  normę na I kategorię warcabową.

Ze sportowym pozdrowieniem                                                                                                Edward Perdek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.