„Juniorzy młodsi” z WKK Wieruszów startowali w Pucharze Polski

„Juniorzy młodsi” z WKK Wieruszów w miniony weekend startowali w pucharze polski, który był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W sobotę Patrycja Zawierta i Konrad Bryłka wystartowali w wyścigu par i po zaciętej rywalizacji na trasie zajęli 6 miejsce.

W niedzielę odbyły się wyścigi w kat. Wiekowych.
Na starcie rywalizacji juniora młodszego stanęło 58 zawodników. Nasi młodzieńcy niestety startowali z ostatniej linii, ale nie przeszkodziło to Konradowi przebić się do środka stawki i w ostateczności zajął 22 miejsce.

Mikołaj Drobnik ukończył rywalizację na miejscu 46.
Wyścig juniorek młodszych zgromadził na linii startu 24 zawodniczki. Rywalizacja była zacięta, awarie sprzętu eliminowały rywalki, a nasze dziewczyny parły naprzód, systematycznie wyprzedzając inne zawodniczki. Ostatecznie Patrycja zajmuje doskonałe 7 miejsce a Magda miejsce 11, tym samym zdobywają pierwsze punkty w PP i OOM.

Ogólnie nasi zawodnicy są bardzo zadowoleni z nowego sprzętu, na którym w tym roku mogą startować. Daje on zupełnie inne możliwości jazdy i rozwoju w kolarstwie górskim.
Bardzo dziękujemy gminie Wieruszów a tym samym mieszkańcom naszej gminy za możliwość startowania na profesjonalnych rowerach MTB.

Chcemy też podziękować naszym sponsorom, dzięki którym w tym sezonie będziemy mogli rywalizować na arenie ogólnopolskiej: