Wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Specjalnych

W dniach 31.03 – 2.04.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”.

Mistrzostwa zostały rozegrane w Lublinie, z okazji 700-lecia miasta, gdzie zjechali się najlepsi zawodnicy z całej Polski, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji rejonowych i wojewódzkich.  Województwo Wielkopolskie, którego zawodnicy od lat uznawani są za najsilniejszych, reprezentowała grupa 10 zawodników i zawodniczek spośród których aż połowa to uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.

W piątkowy wieczór odbył się oficjalny trening na pływalni, a w sobotę od godzin rannych eliminacje w poszczególnych dystansach. Uczniowie ZSS przez wszystkie swoje starty eliminacyjne przeszli jak burza, tym samym kwalifikując się do niedzielnych finałów. Po eliminacjach zawodnicy relaksowali się w kinie na seansie filmowym i zwiedzali starówkę Lublina.

Niedzielne finały to już wielkie wyniki naszych pływaków, którzy zdobyli cztery Mistrzostwa Polski indywidualne, dwa Mistrzostwa w sztafecie 4×50 chłopców i dziewcząt, dwa wicemistrzostwa oraz trzy brązowe medale.

Dodatkowo najlepszymi zawodnikami w swojej kategorii zostali Wojciech Kolebski i Wiktoria Gąszczak, którzy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody.

Mistrzowie Polski:

Wojciech Kolebski – 25m stylem dowolnym – 16,8s.; 25m stylem grzbietowym – 19,6s.
Wiktoria Gąszczak – 25m stylem dowolnym – 20,65s.
Kacper Władkowski – 50m stylem grzbietowym – 35,3s.

Złoto w sztafecie 4x50m województwa Wielkopolskiego zdobyli: Kacper Władkowski, Artur Gruszka, Wiktoria Gąszczak.

Wicemistrzostwo Polski:

Kacper Władkowski – 100m stylem grzbietowym
Kacper Klein – 100m stylem zmiennym

Brązowi medaliści:

Artur Gruszka – 50m stylem grzbietowym; 200m stylem dowolnym
Wiktoria Gąszczak – 100m stylem klasycznym

Teraz czekamy z niecierpliwością na telefon od trenera Kadry Polski, który poważnie rozważa powołanie trzech zawodników z Zespołu Szkół Specjalnych do reprezentowania kraju: Kacpra Władkowskiego, Artura Gruszkę i Wojciecha Kolebskiego.

Te Mistrzostwa potwierdziły, ze w klasyfikacji generalnej województwo Wielkopolskie jest najmocniejsze w skali całego kraju zdobywając ponad 20 medali.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Słupia pod Kępnem, Sport, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.